Ünlüce, Eskişehir'i önümüzdeki beş yıl içinde büyütme ve geliştirme hedefiyle 8 ana başlık altında 70'den fazla proje planladıklarını açıkladı. 

Bu açıklama, son 15 yılda önemli bir ilerleme kaydedilmediğinin bir kabulüdür.

Ünlüce, özellikle trafik sorununa yönelik projeleri ile dikkat çekiyor. "Bunu onlar yapmadı, ama biz yapacağız," diyerek, Eskişehir'in trafik sorununu çözeceklerini ve çevre yolu yapacaklarını söyledi. 

Yanık kahve’yi bilenler bu sorumun da cevabını bilir.

Eskişehir’in içinden adeta servis yoluna dönen çevre yolunu 12 tane köprülü kavşak ile rahatlatan kim? 

Rahmetli Kemal Unakıtan yani AK Parti hükümeti. 

Siz heykel yaparken hükümet trafik sorununu çözüyordu.

Karayolları yıllarca şehrin içinden geçen bu yolu büyükşehir belediyesine devretmek istedi. Kendince bütçeyi heykellere harcayan belediye bu yolu alırsa büyük bir maliyeti olacağını düşünerek sorumluluktan kaçtı. Şimdi ise hükümeti suçlayıp yüzleri bile kızarmadan yapmadılar diyorlar. 

Eskart Plus uygulamasının geliştirileceğini belirten Ünlüce, bu fikri aslında, Sayın Hatipoğlu'nun konuyu gündeme getirmesiyle buldu. 

Tıpkı su kartlarının mobil yüklemesinin yapılması projesi gibi… 

Hayvan barınağı görevi olduğu halde 25 yıldır yapmaktan kaçınan ve bu görevi alt belediyelere devreden Büyükşehir’in aklına hayvan mezarlığı yapmak geldi. Bu projede Odunpazarı Belediye Başkanı Özkan ALP’in daha önce açıkladığı proje. Yani o da intihal…

Ünlüce'nin bin 500 konut inşa etme vaadini ise geçmişte sadece 24 daire inşa edilmiş olması ışığında değerlendirin. 25 yıl sonra dar gelirliler akıllarına düştü ve konut yapacağız dediler. Üstelik TOKİ konutlarını mühürlerken bunları söyleyebildiler.

"Eskişehir'in Ayşe Ablası olmak istiyorum" diyerek, şehre olan bağlılığını ifade ediyor ancak Büyükerşen'in gölgesi olmaktan bir adım öteye gidemeyecektir. 

Ayşe hanımın güçlü bir liderliği yok. 

Tıpkı Genel Başkanları Özgür Özel gibi eşbaşkanlık sistemi ile bu şehri yönetmeye çalışacaklardır. 

Eskişehir'in geleceği için sadece projelerin değil, aynı zamanda bu projeleri gerçekleştirebilecek güçlü bir liderliğin ve desteğin önemli olduğunu unutmayalım. 

Eskişehir’i CHP alır ise bizi bekleyen şey hizmet değil kaos.