Seçim dönemi vaatleriyle ilgili özellikle CHP’liler bunlar yapılamaz diye feryat ederken AK Parti adayları birbirinden önemli projeleri açıklıyorlar.

Odunpazarı’nda yaşadığım için dün Özkan ALP’ten bir SMS geldi. “Odunpazarı'nda hayata geçirilecek teleferik projesiyle, Çankaya'daki sosyal tesisimizde çayınızı yudumlayıp Eskişehir'in manzarasını izleyebileceksiniz.” diyordu. 

Bu çok değerli bir proje. Hepimiz Şahintepesine çıkıp Eskişehir manzarasını izlerken keyifle çay yudumlamayı isteriz. Hele bir de tarihi Odunpazarı evlerinin önünden teleferiğe binip 5 dakikada öyle bir tesise ulaşmak çok heyecan verici.

Özkan Alp, ayrıca yeni toplu konut projeleriyle özellikle düşük gelir grubunda olanları ev sahibi yapmayı amaçlıyor. Kendi evinde yaşamak huzurlu ve sıcak bir yuvanın temelidir. Bu gerçekten Odunpazarı’ın ihtiyacı olan bir proje.

Son zamanlarda peş peşe yaşadığımız büyük depremlerden sonra, birçok vatandaşımız hala deprem endişesiyle yaşıyor. Yenikent için öyle güzel bir projeleri var ki… Bu özellikle bu site için tarihi bir fırsat. Kimseyi borçlandırmadan ve metrekare kaybı yaşatmadan asansörlü, ebeveyn banyolu modern binalar vaat ediyor. 

Odunpazarı'nın çöp sorunu da tamamen çözülecek demesi özellikle beni çok mutlu etti. Hele çöp konteynerlerini yer altına alarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırma fikri çok başarılı. Bu sayede çöp kokusu ve görüntü kirliliği halkımızın sorunu olmaktan çıkacak.

“Her mahallenin asfaltsız sokağı kalmayacak. Belediye olarak sokaklara asfalt dökmek en kolay işlerden biridir ve biz bu hizmeti sunmaya kararlıyız.” derken asfalt katkı parasını da halktan almayacağını söylüyor. 

Özellikle gençler, öğrenciler ve sanatseverler için cep sinemalarını da içeren çok amaçlı kültür sanat merkezi vaadi gerçekten etkileyici.

Ayrıca emekliler, kadınlar ve gençler için uygun fiyatlı belediye sosyal tesislerinin önemi büyük. Alp, bunları da göz önünde bulundurmuş.

Öyle görülüyor ki 1 Nisan’da Özkan ALP başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Odunpazarı, toz, çukur ve çamurdan tamamen kurtulacak. Odunpazarı yemyeşil parklara, tertemiz yürüyüş ve bisiklet yollarına kavuşacak. 

Tüm bu projeleri hayata geçirdiğinde gönüllerin başkanı olarak daha büyük hedeflere yürüyeceğine eminim.