CHP oldum olası bu halka tepeden bakmıştır ve bu sebeple halka hizmet etmeyi zül görmüştür. Kendilerini hep aydın, ilerici, seçkin ve halktan üstün falan görmüşlerdir. Bugün de bu tür sözler söylediklerini sağda solda duymuşsunuzdur.

Türk milleti de bu durumun farkındadır. O kadar farkındadır ki çok partili hayata geçildiğinden beri CHP’yi tek başına iktidar yapmamıştır. Halkımız CHP’nin karşısında yer alan bütün partileri iktidara taşımıştır. 

CHP ancak bazı şehirlerde belediye başkanlıkları kazanmakla avunmuştur. Bu şehirlerde de bazen kaybetmiş, bazen kazanmıştır.

CHP, belediye başkanlığını kazandığı; hatta Eskişehir, İzmir gibi uzun yıllar seçildiği şehirlerde asla hizmet etmeyi düşünmemiş, asıl çözmesi gereken işleri bırakıp festivallerle belediye bütçelerini çarçur etmiştir.

Bir belediyeden beklenecek hizmetler onların derdi olmamıştır. Bunu seçim çalışmalarındaki vaatlere bakarak da görebilirsiniz.

“Soru çalışmadığım yerden çıktı.”​

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Ayşe Ünlüce, trafik sorununu nasıl çözeceksiniz diyen bir vatandaşa “Çalışmadığım yerden çıktı.” diye cevap veriyor.

Sadece bu bile CHP’lilerin hizmet etmek gibi bir plan-projeleri olmadığını gösteriyor. Düşünün, bir adayın, ilin trafik, su, temizlik, park vs. gibi temel belediyecilik alanlarıyla ilgili bir çalışması yoksa neyle ilgili bir çalışması vardır?

Laf olsun, torba dolsun sloganları…

Hizmet için bir hazırlıkları olmadığını seçim sloganlarından da anlıyoruz zaten. “Haydi atılım olalım, haydi, mutlu olalım, haydi Eskişehir olalım, haydi gelecek olalım, haydi cesur olalım” gibi soyut, ne vadettiği belli olmayan sloganların belediyecilikle ilgisi nedir? 

Oysa bir de Ak parti adayı Nebi Hatipoğlu’nun söylediklerine bakalım:

Emekli ve dar gelirliler için her ay 3000 TL destek, 750 TL et desteği, 20 m³ doğalgaz desteği, daha çok otopark, daha çok turist, daha çok altgeçit, daha çok konut, daha az trafik, daha az su faturası, daha az kira gibi bir belediyeden beklenen somut hizmetler vadediliyor.

Eskişehirliler ya somut vaatlerde bulunan Nebi Hatipoğlu’nu ya da Eskişehir’in sorunlarına hiç kafa yormamış, soyut birtakım sloganlarla bir şey vadetmeyen Ayşe Ünlüce’yi seçecekler.

Başta İzmir olmak üzere, Eskişehir, İstanbul, Ankara, Adana, Antalya gibi iller CHP’li belediyelerle sorunlar yumağı haline gelmiş ve yıllarını kaybetmişlerdir.

Son sözü seçmenler söyleyecek. Seçimlerinin sonucunda da ya hizmet alacaklar ya da problemlerle boğuşmaya devam edecekler.