Son günlerde vuku bulan hadiseler Yeniden Refah Partisi ve Genel Başkan Fatih Erbakan hakkında tekrar yazmayı elzem hale getirdi.

Yeniden Refah Partisinin gidişatı pek hayırlı değil. Bir inat uğruna, belki de büyük şehirlerde CHP-DEM ittifakının kazanmasına vesile olacaklar.

Bilmiyoruz belki de asıl istedikleri budur. Cumhur İttifakı kazanacağına CHP-DEM ittifakı kazansın, bizsiz kanamayacaklarını görsünler diyorlardır.

Erbakan kimlere karşı dik durdu?

Cumhur ittifakından oy tırtıklasın diye CHP ve destekçisi basın Yeniden Refah Partisini “pışpışlamakla” meşgul. Misal:

CHP'lilerin parti standını ziyaret eden YRP İBB başkanı adayı Mehmet Altınöz'e CHP’liler“Lütfen duruşunuzu bozmayın. Ne demek istediğimi anladınız herhalde. Saygı duyuyoruz. İlerliyorsunuz, lütfen dik durun. Kazanamasanız da Erbakan'ın çizgisine yakınlaşmaya başladınız. Tayyip’in çizgisine yaklaşınca eriyorsunuz, haberiniz olsun. Erbakan'ın çizgisinden hiç ayrılmayın.Erbakan gibi dik durun" dediler. Bak sen, Erbakan’ı nasıl da sevip takdir ederlermiş(!)

Fatih Erbakan ve Partisi, babası gibi olmayı CHP’lilerden mi öğrenecekti? İsterse ‘8 Şubat’ı yaşayanlara sorsun babası kimlere karşı dik durmak için mücadele etmişti.

Sonunda “insanlığı da koliye sığdırdınız” ya…

Yine YRP Fatih Belediyesi Başkan Adayı Halit Özkarataşoğlu, “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır.” Diyerek mültecileri mal gibi kolilere doldurup uçakla gönderecekmiş. Böyle bir animasyon film hazırlatmış.

Tebrikler ve alkışlar (!) size, bu kadarını Ümit Özdağ ve Zafer Partisi bile düşünememişti. Kıskanmışlardır sizi.

Bir de “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır.” Sloganı var YRP adayının. Göçmen derken sadece Suriye ve Afganistan’dan gelenleri kastediyorlar. Yoksa Ukrayna’dan gelenlerden kimse rahatsız değil. Ne de olsa onlar medeni ve Avrupalı.

Suriye’de savaş 2011’de başladı. Ülkemize mülteciler bu tarihten sonra gelmeye başladı. Şimdi demek ki YRP adayına göre onlar savaştan kaçıp gelmemiş, ülkemizde ahlak olmadığı için gelmiş.

YRP’nin adayına göre demek ki 2011’den önce ülkemizde ahlak yerli yerindeymiş ki düzensiz göç olmamış. Biz de savaştan kaçtıkları için geldiklerini sanıyorduk.

Yeniden Refah Partililer ve Fatih Erbakan Millî Görüş’ün önemli isimleri Eski Bakan İsmail Kahraman ve Yakup Sucuoğlu’nun “Millî Görüş Vefa Gecesi”nde söylediklerine ve gidişatlarından üzüntü duyan insanların uyarılarına kulak versinler.

CHP’lileri değil onları dinlesinler.