Ersin Dal gündeme dair yazılarıyla  Ajans26'da başlıyor. Ersin Dal gündeme dair yazılarıyla Ajans26'da başlıyor.

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Irak’ın kuzeyinde şehit olan askerler için taziye mesajı yayınladı. Aksoy, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milletimize sabır ve başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.  
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de, “Pençe-Kilit Operasyonunda 6 kahraman komandomuzun hain terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olduklarını üzüntüyle öğrendim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerimize sabırlar, yaralı evlatlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” mesajını paylaştı. 
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve aziz millete başsağlığı dileklerini ileterek, yaralı askerlerin acil şifaya kavuşması temennisinde bulundu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da şehit askerler için başsağlığı dileğinde bulundu.  
Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ile ESO Meclis Başkanı Süha Özbay, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayınladı.