Anadolu Yıldızı Eskişehirspor

Eskişehirspor bir futbol takımı olmaktan çok öte bir kavramsal içeriğe sahiptir.  Yazımın konusu Eskişehirspor başlığı ise İletişim Yayınevinden 4. Baskı 2015 yılında yapılan dostum Özgür Topyıldız’ın kitabından.

Tarihinde birçok ilki başarmış bir kent olarak, Eskişehirspor futbolcusuyla, teknik adamlarıyla, taraftarıyla, yöneticileriyle her zaman efsane olma özelliğini koruyor.

Tabi Eskişehirspor zor günler yaşadı, yaşıyor. Taraftar olarak umutlarımızı artıran transferin önünün açılması ve sonuç odaklı, çalışkan ve istekli bir yönetim ile azimle her maça hazırlanan sporcuların varlığı.  18 Şubat 2019 Pazartesi günü oynanan Eskişehirspor Denizlispor maçını izlemek için bende binlerce taraftar gibi stadyumdaydım. 26000’den fazla biletli seyircinin olduğunu biliyorum. Bulunduğu ligde en fazla Passolig sahibi seyircisi olan deplasmanda her zaman seyirci rekoru kıran bir takımdan söz ediyoruz.

İşte bu takımın tarihini daha iyi anlamak ve anlamlandırmak adına sizlere Özgür Topyıldız’ın kitabını alıp okumanızı öneriyorum. Es-Es’in romanı tadında olan bu kitabın sunuşunu Tanıl Baro yazmış. Bakın sunuşta ne diyor; “….Özgür Topyıldız Eskişehirspor’un hikayesini, bir kent kimliği perspektifi içinde alıyor.  Kulübün hikâyesini, şehirle ilişkisi içinde anlatıyor. Bir futbol takımının, nasıl bir şehrin milli takımı gibi algılanabildiğini, yaşanabildiğini gösteriyor. “

Doğuştan üç yıldıza sahip logosu ile kalplerde yer eden Es-Es’i yaşatmak için hepimize bir çok  görev düşüyor. Gelecek güzel günler için hep beraber Es-Es-Es-Ki-Ki-Ki-Es-Ki-Es-Ki-Es!...

pinbahis - redwin - restbet - retrobet - safirbet

YORUM EKLE