banner280

ESKİŞEHİRLİ ŞEHİT YUSUF HALDUN USLU, SEYİTGAZİ'DEKİ BÜTÜN CAMİLERDE YAD EDİLDİ

06 Şubat 2016 Cumartesi 12:01
Bu haber 554 kez okundu

Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun Uslu (27) için, memleketi Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Yazıdere mahallesinde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif tilavet okundu.

ESKİŞEHİRLİ ŞEHİT YUSUF HALDUN USLU, SEYİTGAZİ'DEKİ BÜTÜN CAMİLERDE YAD EDİLDİ
 ESKİŞEHİR (İHA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralıların bulunduğu iddia edilen evin yakınlarında teröristlerin açtığı ateş sonucunda ağır yaralanan ve kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesi'nde kurtarılamayarak şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun Uslu (27) içen, memleketi Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Yazıdere mahallesinde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif tilavet okundu.
Seyitgazi Müftülüğünün organize ettiği programla Şehit Uslu'nun memleketi olan Yazıderi mahallesi başta olmak üzere bütün camilerde aynı program düzenlendi. Yazıdere'deki programda, Seyitgazi Müftü Vekili İbrahim Ugun, Seyitgazi vaizi İbrahim Yakut ve Seyitgazi İdrisyayla Mahallesi Camisi İmam Hatibi Enis Zengin tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif sonrası Seyitgazi vaizi İbrahim Yakut tarafından kısa bir vaaz verildi, şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun Uslu ve tüm şehitler için dua edildi. Dua esnasında duygu yüklü anlar yaşandı.
Seyitgazi Müftü Vekili İbrahim Ugun, kıldırdığı Cuma namazının hutbesinde, ''Öncelikle vatanımızın güvenliğini canları pahasına sağlayan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları en derin minnet ve şükranla yâd ediyorum. Yüce Rabbimiz onları rahmet ve mağfireti ile huzuruna kabul buyursun. Mekanları cennet olsun. Şimdi yaraları sarma zamanıdır. Şimdi milletçe şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödeme zamanıdır. Şimdi şehit ailelerinin yaralarını sarma zamanıdır. Şimdi terörün mağdur ettiği kardeşlerimizin yaralarını sarma zamanıdır. Şimdi Bayır Bucak Türkmenlerinin yaralarını sarma zamanıdır'' dedi.
Namaz Çıkışı Eskişehir Vali Yardımcısı Seyitgazi Kaymakamı Ertuğrul Avcı, şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun Uslu'nun yakını Fethi Tunç'a taziyelerini sunarak devlet olarak her zaman yanlarında olacağını belirtti. 
Seyitgazi Müftülüğü tarafından programa;Eskişehir Vali Yardımcısı Seyitgazi Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Seyitgazi Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Yalçın, Seyitgazi Emniyet Müdürü Osman Erdoğan, Seyitgazi Ak Parti İlçe Başkanı Zekai Tunç, Seyitgazi Müftü vekili İbrahim Uygun, Seyitgazi Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil Can, misafirler ve mahalle halkı katıldı.
Program Sonunda katılanlara Seyitgazi Belediyesi, Seyitgazi Ak Parti Gençlik Kolları ve köy halkı tarafından katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı. 
(SM-MET-Y)


Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder