banner280

UMUTLAR GERÇEK OLUYOR

10 Şubat 2016 Çarşamba 12:59
Bu haber 711 kez okundu

Proje kapsamında; "Umutlar Gerçek Oluyor" sloganı adı altında dar gelirli aileleri kapsayacak tüp bebek projesi hayata geçirilecek.

UMUTLAR GERÇEK OLUYOR
 Ak Parti Eskişehir İl Başkanlığı bünyesinde Sosyal Politikalar birimi aracılığıyla bir proje başlatıldığı belirtildi. Projenin daha önce uygulanmamış, diğer sosyal çalışmalardan farklı ve bir ilk olduğu söylendi. Proje kapsamında; "Umutlar Gerçek Oluyor" sloganı adı altında dar gelirli aileleri kapsayacak tüp bebek projesi hayata geçirilecek. 
11 ŞUBATTA BAŞLIYOR
Proje hakkında açıklama yapan AK Parti İl Sosyal Politikalar Başkanı Ahmet Alsat, sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında dar gelirli ve normal 
yollarla çocuk sahibi olamayan ailelere bu şekilde umut olmak istediklerini kaydetti. Projeyle tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen ailelerin taleplerinin toplanarak değerlendirileceği ve ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edileceği belirtildi. Başvurunun durumuna göre ilerleyen zamanlarda projenin ikinci, üçüncü kez gerçekleştirilebileceğini söyleyen Alsat; “Sosyal Politikamız zaten bir çizgide gidiyor, sosyal çalışmalarımız aralıksız sürüyor ancak bu projenin ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüreceğine eminim” dedi. 
ÖZEL BİR HASTANE İLE ORTAKLAŞA
Projenin Özel bir hastane ile ortak yürütüleceğine işaret eden Alsat, kriterlere uygun aile şartlarını da şu şekilde açıkladı; " Kriterlerimiz; TC vatandaşı olmak, resmi olarak en az 2 yıl evli olmak, anne adayının 42 yaşını aşmamış olması, aile gelirinin asgari ücret ile 2000 TL arasında olması, Eskişehir’de ikamet ediyor olması, hiç çocuk sahibi olmaması gerekmektedir. Başvurular Ak parti il binası 4.katta 11-21 şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Nüfus müdürlüğünden alınacak  nüfus kayıt örneği ve eşlerin çalıştıkları yerden maaş bordrosu alarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kriterlere uygun aileleri tespit edildikten sonrada yapılacak olan çekilişle projemiz başlayacak." 24 Şubat 2016 saat 14.00 de Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Blv. No:50, bulunan Twenty Six Buz Ateşi isimli yerde yapılacak çekiliş ile 5 ailenin tedavilerine başlanacağını belirten Alsat, Ak Parti’nin ilkleri yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder