Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit düştü. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit düştü.

 

             

  

             Değerli Eskişehirliler,

             İslam aleminde önemli bir yeri olan mübarek üç ayların habercisi Regaib gecesine ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

             Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandili’nin ülkemizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Rahmet ve merhamet kapılarının açık olduğu kandil geceleri, tüm İslam âlemi için ibadet, dua ve istiğfar edildiği, maneviyat duygularımızın güçlendiği mukaddes bir gecedir. Bağışlanma ve arınma fırsatını barındıran bu mübarek gecede, kırgınlıklarımızı yok saymalı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı güçlendirmeliyiz.

            Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum. Tüm insanlığın huzurunu tehdit eden her türlü şiddetin ortadan kalkmasını, savaşların yerini barışın, düşmanlıkların yerini dostluğun almasını temenni ediyorum.

           Bu düşüncelerle tüm Eskişehirlilerin Regaib Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, insanlığa huzur, barış ve hayırlar getirmesini diliyorum.