“Sadece festivaller, geziler ve eğlenceler ile belediyecilik olmuyor”

“Sadece festivaller, geziler ve eğlenceler ile belediyecilik olmuyor”

AK Parti Tepebaşı Yerel Yönetimler Başkanı Seydi Kartalca, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Kartalca açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“17 Ağustos 2019 Cumartesi günkü Anadolu Gazetesindeki Arif Anbar’ın köşe yazısında Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ait açıklamalarını şaşkınlık ve esefle okuduk.

Hemen baştan ifade edeyim,, Sayın Ataç şunu bilsin ki, akıl yaşta değil baştadır. AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanımız Hakan Çizmelioğlu, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana 18 yıldır her kademesinde görev almış, siyaseti içselleştirmiş tecrübeli bir kişidir. Kendisi her fırsatta ‘Belediye Başkanımız’ diye hitap ederken, Ahmet Ataç’ın ‘O genç arkadaş’ veya kendi belediye başkanlığının ilk dönemde hangi okula gittiği ile ilgili yakışıksız ifadeler kullanması nezaketsizliktir.

Özellikle ilçe başkanımızın neyi bilip, neyi bilmediği konusunda söz söylemesi kabul edilemez. Bu konuda bir şüphesi varsa kendisi buyursun bir çayımızı içsin, 1999 yılından bu yana tüm yapılan ve özellikle yapılamayan hizmetleri biz kendilerine anlatırız. Gerektiğinde yol gösterir ve destek veririz.

Sayın Ataç, 1999 yılından bu yana (2004-2009 hariç) Tepebaşı Belediye Başkanıdır. Ne zaman Baksan veya Sazova Kültür Merkezi gündeme gelse yapacağız, edeceğiz gibi açıklamalarda bulunmaktadır. Ancak 20 yıldır bir arpa boyu yol gidilmemiştir. Hatta daha ileri giderek ‘hükümet bizi desteklemedi, orası kooperatif, paramız yok, engelleniyoruz’ gibi mazeretlerin arkasına saklanmıştır.

Bizler teşkilat olarak yerel siyasetçileriz. Ahmet Ataç ise bu ilçenin belediye başkanı. Vaatte bulunup seçilmişse mazeretleri bırakıp icraat yapmalıdır. Belediyenin yapması gereken işleri hükümet olarak biz yapacaksak, finansını biz temin edeceksek neden belediye başkanı seçiyoruz. Sadece festivaller, geziler ve eğlenceler için mi?

20 yıl sonra pek inandırıcı olmasa da şimdiki vaadi 5 yıl içinde BAKSAN’ı yerinde dönüştürmek ve Sazova Kültür Merkezini de sürpriz kaynakla tamamlamak olmuştur. Bu vaatlerinin takipçisi olacağız.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanımız ve teşkilatı olarak, belediyenin ilçe halkının yararına her ne hizmet yapılırsa yanında olacağımızı, halkın zararına, geciken ve/veya yapılmayan hizmetleri ise kamuoyu ile paylaşacağımızı bir kez daha saygıyla ifade ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER