Milletvekili Prof.Dr. Günay baba ocağında...

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, baba memleketi Mihalıççık’ı ziyaret etti, ilçedeki projeler ve yatırımlarla ilgili incelemelerde ve açıklamalarda bulundu...

Milletvekili Prof.Dr. Günay baba ocağında...

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, bayram tatili öncesi baba memleketi Mihalıççık’ı ziyaret etti. İlçe ziyaretlerini Mihalıççık ile devam ettiren Prof. Dr. Günay, sözünü tutarak ilk olarak Çalkaya Köyü’ne gitti.

Planlanan çalışmaları tek tek inceliyoruz"

Çalkaya Köyü Muhtarı Sebahattin Kaya ve köy sakinleri ile buluşan Prof. Dr. Günay, ‘’Şehrin vekili olarak tüm ilçelerimizi tek tek ziyaret ediyoruz. Köylerimize gidiyoruz. Vatandaşlarımız ile buluşuyoruz. Çalkaya Köyü’nü 2015 yılında da ziyaret etmiştim ve sonraki dönemde Çalkaya’yı tekrar ziyaret etmeye söz vermiştim. Ziyaret etmek bugüne nasip oldu. Hemşerilerimizle bir araya gelmek, isteklerini, önerilerini ilk ağızdan dinlemek benim için çok önemli. Köyümüzün su problemini biliyoruz, Dereçatı Göleti için takibimiz devam ediyor. İlçelerimizde, köylerimizde yapılan ve planlanan çalışmaları tek tek inceliyoruz. Çoğunun dosyası mevcut ve bunları gerekli noktalarda takip ediyoruz. Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim’’ dedi.

Mihalıççıklı kadınlarla bir araya geldi, taleplerini dinledi 

Günay, “Hanımlarımızla ayrıca bir araya geldik, sohbet ettik, taleplerini ilettiler. Çok samimi bir ortam oldu, insan enerjileri hissediyor, fedakarlıklarına tanık oluyor. Bazı hanımlarımızla 2015 yılından beri tanışıyoruz. Tekrar bir araya gelmek, onları kendi mekanlarında ziyaret etmek çok mutluluk verici" dedi. 

Tabiat Parkı'nı ziyaret etti, İlçe teşkilatı ile buluştu, ilçede konakladı

Prof. Dr. Günay Mihalıççık ziyaretine Yunus Emre Tabiat Parkı ile devam etti. Burada bulunan Ay Otelinde konaklayan Prof. Dr. Günay, AK Parti İlçe Teşkilatı ile de bir araya geldi. Günay, 2023 seçimleri üzerine teşkilat mensupları ile istişarede bulundu. Ayrıca ilçede yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında da bilgi aldı.

"Büyükşehir yapmazsa, Malıç için gerekirse onu da Hükümetimiz yapar"

Günay “Tabiat Parkı hemşerilerimiz için çok güzel bir mekan ancak yol sorunu var. Statü olarak yol Büyükşehir Belediye’sine ait ancak Kaymakamlık’tan durumun netleşmesi için bilgi rica edildi. Aslında 2 kilometrelik yol gündemde bile olmamalı. Malıçlı hemşerilerimiz için Yunus Emre Tabiat Parkı’na 4 milyonluk yatırım yapan Hükümetimiz gerekirse bu yolu da yapar.”

Günay kiraz üreticileri ile bir araya geldi 

Prof. Dr. Günay, kiraz toplayan üreticileri de ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamasında, ‘’Her ilçemizden bir marka diyerek yola çıktık. Mihalıççık Kirazı zaten bir marka idi, adını her geçen gün daha da fazla duyuruyor. Bu yılki kiraz hasadından üreticilerimiz memnun, bereketli olur inşallah. Markalaşmanın önemini gelecek nesiller çok daha iyi anlayacak. Bir ilçenin, bir ilin, bir bölgenin ne kadar markası varsa o kadar gücü ve refahı olur. Ekonomisi o kadar güçlü olur. Ne kadar üretim yaptığınız, kapasiteniz, bunlar da önemli. Ancak katma değeri yüksek üretim yapmak istiyorsanız marka haline gelmelisiniz. İşte Eskişehir köylerinde, ilçelerinde bunun temelini atıyoruz yıllardır. Ben bir söz verdim. Göreve geldiğimde bu şehir için elimden geleni yapacağım, bilgi birikimimi, bu alanlardaki tecrübemi buraya aktaracağım dedim. Çok şükür meyvelerini topluyoruz. Bu bana mutluluk veriyor" diye konuştu. Prof. Dr. Günay üreticilere hayırlı ve bereketli çalışmalar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER