banner136

"İşçiden intikam almak siyasilere yakışmaz"

AK Parti Eskişehir, Odunpazarı Belediyesi, işçiler,mobbing

"İşçiden intikam almak siyasilere yakışmaz"

 

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Odunpazarı Belediyesi’nin çalışanlarına mobbing yaptığı belirtildi. İşçilere yönelik siyasi baskıların devam ettiği vurgulanan açıklama şu şekilde:

“Odunpazarı Belediyesi'ndeki mobbing ve işçilere yönelik siyaset üzerinden kurulan baskılar devam ediyor.

CHP Lideri Kemal Kılçdaroğlu’nun "Seçimden sonra belediyelerde kimsenin ekmeği ile oynanmayacak, hiç kimse yerinden olmayacak" sözü havada kaldı.

Odunpazarı Belediye Başkanı seçim dönemi çalışmalarında kendisine destek verilmemesi nedeniyle çalışanlardan intikam almak için belediyede kıyım yaptı. 147 işçi sürgüne gönderildi.

Sayın Kurt, AK Parti döneminde işe giren ehil ve teknik işçileri üniversitesi mezunu kisileri yıldırmak amacıyla çöp, çapa ve temizlik işleri gibi daha önce çalıştıkları alanların dışında görevlendirdi. Yaşanan durum tamamen siyasidir ve bu durum şehrimiz için acı vericidir.

Halkçı Başkan olarak kendini niteliyen Kazım Kurt’un Sosyal Demokrat yapıya uymayan bu davranışını kınıyoruz. İşçi babası olması gereken başkan ilk iş olarak emekçinin hakkını gasp etmiştir. İşçiden intikam almak siyasilere yakışmaz. Bir başkanın işçisine gücünün yetmesi anlaşılır bir durum değildir. Bu hukuka aykiri işlemlerinin duzelinceye kadar takipcisi olmaya devam edeceğiz. Kazım Kurt’u mağduriyetleri ortadan kaldırmaya ve Başkan gibi olmaya davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER