AK Parti Eskişehir’den seçim sonuçlarına itiraz

AK Parti Eskişehir’den seçim sonuçlarına itiraz

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan yerel seçim sonuçlarına ilişkin yaptıkları itirazlar konusunda basına açıklamalarda bulundu. Başkan Çalışkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:  

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte partimize gönül vermiş ve desteklerini esirgemeyen 7’den 70’e herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Eskişehir genelinde Tepebaşı ve Odunpazarı bölgelerinde müşahitlerin tutmuş olduğu çeteleler ile sandık sonuç tutanakları arasında olağan dışı farklar olması, geçersiz oyların CHP adına yazılması, geçerli AK Perabet Parti oylarının geçersiz sayılması, birleştirme tutanaklarında yazan personelin tecrübesiz olması ve bilgisizlikten kaynaklanan hatalar nedeniyle de AK Parti adına ait oyların geçersiz sayıldığı kanaatindeyiz.

Bu yönüyle seçim sonucunu etkileyeceğini düşündüğümüz; Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı seçim sonuçlarına ilişkin İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına yasal itirazlar yapılmış olup, kanuna aykırı sayım ve döküm işlemlerinin şaibe yaratmaması ve oyların tereddütte yer vermeyecek şekilde tutanağa geçirilmesi için yeniden tüm sandıklarda sayım yapılması talep edilmiştir.

Bu çerçevede İl Başkanlığımız tarafından YSK’ya varıncaya kadarki itiraz süreçleri takip edilecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sercan Karlıdağ
Sercan Karlıdağ - 3 yıl Önce

Tekrardan seçim yapılmasını istiyoruz ..

SIRADAKİ HABER