“11 senedir bitirilemeyen Kent Evi hangi bahara kaldı?”

“11 senedir bitirilemeyen Kent Evi hangi bahara kaldı?”

AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Neslihan Çavdar, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün geçtiğimiz gün yaptığı ‘Yüzme havuzu başka bahara mı kaldı’ sorusuna karşı açıklamalarda bulundu.

 

Jale Nur Süllü’nün aynı hassasiyeti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 11 senedir tamamlayamadığı ‘Kent Evi’ için de göstermesini beklediğini söyleyen Çavdar, sözlerine şöyle devam etti:  

“Sayın vekilin olimpik yüzme havuzu için gösterdiği hassasiyeti şehrimizde belediye eliyle yapılan ve yılan hikâyesine dönen diğer yatırımlar için de göstermesini temenni ediyoruz.

2008 yılından beri konuştuğumuz ve akıbeti hala meçhul olan Kent Evi acaba kaç bahar daha görecek merak ediyoruz.

Kent Evi hangi bahara kaldı?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Evi projesi 2008 yılından bu yana bitirilemedi. Sözleşmesine göre 2014’te bitmesi gereken proje halen bitmiş değil. İçerisinde nikâh salonu ve sosyal tesislerin de bulunacağı belirtilen projeye daha açılmadan 2017 yılında 3 milyon 111 bin liralık güçlendirme yapıldı. Hizmete girmeyen projenin toplam maliyeti 30 milyon liraya ulaştı ve gecikme ile birlikte toplam maliyetin kaç liraya ulaştığı da merak konusu. Sayın vekili aynı hassasiyeti ‘Kent Evi’ için de göstermeye davet ediyor, 2014 yılında biteceği söylenen Kent Evi’nin hangi bahara kaldığını buradan soruyoruz.”  

  

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER