banner136

AK Parti Eskişehir'de seçim sonuçlarına itiraz etti

Eskişehir'de AK Parti, yerel seçim sonuçlarına itiraz etti.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kesin olmayan sonuçlara göre, Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Yılmaz Büyükerşen 285 bin 588 oy alarak...

AK Parti Eskişehir'de seçim sonuçlarına itiraz etti

Eskişehir'de AK Parti, yerel seçim sonuçlarına itiraz etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kesin olmayan sonuçlara göre, Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Yılmaz Büyükerşen 285 bin 588 oy alarak kazanırken, rakibi Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı Burhan Sakallı ise 246 bin 486 oyda kaldı.

AK Parti İl Başkanlığı, İl Seçim Kuruluna oyların yeniden sayılması için itirazda bulundu.

Odunpazarı ilçesinde de CHP'nin adayı Kazım Kurt 120 bin 279 oy, AK Parti'nin adayı Volkan Doğan ise 113 bin 139 oy aldı. Kesin olmayan sonucun ardından AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanlığı, oyların yeniden sayılması için İlçe Seçim Kuruluna başvurdu.

Tepebaşı ilçesinde ise Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Ahmet Ataç 124 bin 259 oy, Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı Hasan Tuç ise 90 bin 611 oy aldı. AK Parti İlçe Başkanlığı, oyların yeniden sayılması için Tepebaşı İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL İBRAHİM CANSIZ
HALİL İBRAHİM CANSIZ - 1 yıl Önce

KAZIM KURT BU ODUNPAZARI NA YAPTIGI BİR TANE HİZMET SÖYLESİN 71 EVLER EMEK YOLLARI YAMALI BOHCA GEL ÇEVRE YOLUNDAN PETROL YANI 71 EVLE DÖNÜŞ YERİ BAK REFÜŞE ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR TAKKALIYA ASMIŞ KREŞ YAPACAM FUTBOL SAHASI YAPACAM 5 YILDA NE YAPTIN UYUDUNMU
ODUNPAZARI VE ESKİŞEHİR KAYBETTİ

SIRADAKİ HABER