Nebi Hatipoğlu Kimdir?

17/02/1975 de doğdu. İlk orta ve lise eğitimimi Eskişehir’de tamamladı. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde muhasebe bölümüne girdi. 1997 de Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. Eskişehir’e döndü ve aile şirketi olan Hatipoğlu Cam Sanayi’de çalışmaya başladı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi’nde işletme fakültesini bitirdi. Aile şirketinde çalıştığı sürece bir çok şirket ve fabrika kurdu. Sonrasında tüm şirketler, Europen çatısı altında birleştirip 2 bin kişinin çalıştığı halka açık bir sanayi şirketine dönüştü.

2004-2010 arası Eskişehirspor’da yönetici, başkan yardımcısı ve başkan olarak görev yaptı. Eskişehirspor’u 20 yıl aradan sonra Süper Lige çıkardı.
Evli ve 2009 2013 2015 doğumlu 3 çocuğu var.

ESKİŞEHİR’İ CUMHURİYET’İN
İKİNCİ YÜZYILINA TAŞIYORUZ!

Eskişehir sevgimiz ve Eskişehir’e duyduğumuz sorumlulukla birlikte yeni bir vizyon geliştiriyoruz. Kültürel zenginliğimizi yansıtacak, adil yönetimi ve toplumsal dayanışmayı inşa edecek kadrolarla kentimizi Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceğiz.

Eskişehir, kültür ve sanatın öne çıktığı bir şehir olacak.

Eğitim ve kültür, Eskişehir’imizin temel taşlarıdır. Gençlerle birlikte kentimizi yöneteceğiz. Sanat etkinlikleri, festivaller ve kültürel etkinliklerle Eskişehir'i bir kültür ve sanat merkezi haline getireceğiz.
Eskişehir, kültür ve sanatın öne çıktığı bir şehir olacak. Yerel sanatçıları destekleyerek, sokak sanatını teşvik ederek, herkesin sanatla buluşabileceği bir ortam yaratacağız. Kültür ve sanat etkinlikleriyle Eskişehir’i daha renkli ve dinamik kılacağız.

Nebi Hatipoğlu, Yapamaz diyenlere cevabı verdi. "Trafik master planımızı bitirdik." Nebi Hatipoğlu, Yapamaz diyenlere cevabı verdi. "Trafik master planımızı bitirdik."

Adalet ve şeffaflık

Adalet ve şeffaflık, Eskişehir’in yönetim anlayışı olacak. Herkesin eşit haklara ve fırsatlara sahip olduğu bir kent yaratmak için adil ve şeffaf bir yönetimle hareket edeceğiz.Karar alma süreçlerinde Eskişehir’in nabzını tutacağız. Kentin gelişimine hep birlikte yön vereceğiz. Katılımcı yönetim anlayışıyla Eskişehir’imiz bütün Türkiye’ye örnek teşkil edecek. Hep birlikte yönetip hep birlikte yaşayacağız.Herkesin mutlu, huzurlu, refah içerisinde ve insanca yaşayabileceği bir kent hedefiyle Eskişehir’in geleceği için yola çıkıyoruz.

Eskişehir'in geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. Kapsayıcı ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla, toplumun her kesimini dinleyerek, ihtiyaçlara karşılık veren projeler geliştireceğiz. Kentimizi birlikte yöneteceğiz.

VİDEO HABER