AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası’nı ziyaret ederek, küçük sanayi esnafının ihtiyaç ve beklentilerini dinledi.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yaklaşan yerel seçim çalışmaları öncesinde Eskişehir’de faaliyet gösteren esnaf odalarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede karşılıklı fikir alışverişi yaparak, esnafın ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Özellikle Yenidoğan Mahallesi bölgesindeki küçük sanayi esnafı hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, esnafın yerel yönetimlerden beklentilerini dinledi.

Nebi Hatipoğlu, buradaki ziyaretinin ardından Küçük Sanayi Bölgesi esnafını da ziyaret etti. Esnafla tek tek tanışarak, yaşadıkları sorunları dinleyen Hatipoğlu, altyapı olmamasından şikayet eden esnafa, “Koskoca şehrin, otomotiv sektöründeki kalbinde altyapı yok. Esnaf, dükkanında tuvalete bile gidemiyor. Çok değil, 1-2 dükkanda varsa da vidanjörle hala çekiliyor. Kanalizasyonu olmayan bir sanayi olur mu? Buraya hiç mi bakılmaz?

GGxdtX9WoAA9PLV

Nebi Hatipoğlu Çamlıca’yı ziyaret etti Nebi Hatipoğlu Çamlıca’yı ziyaret etti

Esnafımız çevre illerin iş gücü bakımından Eskişehir’i geçtiğinden şikayet ediyor. Yani bir kentin esnafına, sanayisine bu kadar ilgi göstermezse olacağı budur. Artık çoğu meslek sektörleri işlerini yaptırmak için Bursa ve Ankara’ya gidiyor. Hatta Bursa’yı bırakın, Kütahya ve Afyonkarahisar bizi geçti. Sen zamanında yatırımlarını yapmazsan, esnafın pazarını kaptırırsın. Zaten de kaptırdı. İnşallah 31 Mart’tan sonra tüm esnafları tekrardan tek tek gezerek, ne yapılmasını istiyorlar ve neyi düzeltmek istiyorlarsa karşılıklı konuşarak, istediklerini yapacağız” dedi.

Editör: Ajans 26