Eğitimde imkân farklılıklarını azaltmak, fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızı 2022-2023 eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazır hale getirmek amacıyla ilimizdeki okulların bakım, onarım ve tamiratı ile ilgili işlemler her yıl olduğu gibi bu yıl da bütün yönleri ile ele alınarak iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında Millî Eğitim Bakanlığımızdan ilimize önce 10 milyon TL gönderilmiştir. Daha sonra, İl Millî Eğitim Müdürlüğü’müzün tespit ve talepleri doğrultusunda, bu tutara ek olarak 14 milyon TL daha destek sağlanmıştır. Böylece Eskişehir’deki eğitim yuvalarımızın bakım, onarım ve tamiratı için bu yıl toplam 24 milyon TL destek sağlanmıştır.

ESKİŞEHİR OSB’NİN KASGA PROJESİ “KADINLAR İÇİN FAYDA YARATANLAR" KATEGORİSİNDE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ ESKİŞEHİR OSB’NİN KASGA PROJESİ “KADINLAR İÇİN FAYDA YARATANLAR" KATEGORİSİNDE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

İlimize gösterdikleri özel ilgi ve desteklerden dolayı Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e, vilayetimizin bütün sorunlarını olduğu gibi özellikle eğitimle ilgili çalışmaları da vukufiyet ve dirayetle yönlendiren Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ’a; gerekli tespit-tamir- tadilat işlemlerini titizlikle yürüten Millî Eğitim Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Nabi AVCI

Eskişehir Milletvekili