Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesinin hedeflendiği programda, izcilik eğitimi de veriliyor. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen eğitimde Kasım ayı çalışmaları dolu dolu geçti. Kasım ayı çalışmaları eğlenceli ve öğretici aktivitelerle tamamlandı. Temel izcilik bilgilerinin aktarıldığı ilk çalışmalarda izcilik ile ilgili videolar çocuklara izletilip, izcilik sohbetlerinin yanı sıra takım ruhu, ekip çalışmasını geliştirici oyunlar oynatılarak, izcilik marşları öğretildi.

Temel izcilik çalışmaları ile ekip bilincinin kazandırılması ve çocukların yeteneklerini keşfetmek, geliştirmek, geziler ve kamplar ile çocukların yaşayarak öğrenmesini sağlamak da programın amaçları arasında yer alıyor. Yarışmalar ve oyunlar ile bedensel, ruhsal aktiviteler düzenlenecek olan program kapsamında, her ayın ilk 2 pazar günü izcilik, son 2 pazar günü ise iklim ve çevreye yönelik eğitimler, atölyeler, teknik geziler gerçekleştirilecek.

Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3353 numaralı telefonlardan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

Eskişehir’de kursağında çöp kalan kör leylek tedavi altına alındı Eskişehir’de kursağında çöp kalan kör leylek tedavi altına alındı

45