Skandal olay! CHP'liler "Kanal İstanbul'a itiraz için imza atmayan" belediye çalışanını dövdü.

.

Skandal olay! CHP'liler "Kanal İstanbul'a itiraz için imza atmayan" belediye çalışanını dövdü.

Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçesi Doktorlar Caddesi'nde dün CHP Tepebaşı İlçe Başkanlığınca Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu'na itiraz için imza kampanyası amacıyla stant kuruldu.

İddiaya göre, Büyükşehir Belediyesi çalışanı Kemal Şahin (36) ile stant görevlileri arasında imza kampanyasına destek vermek istemediği için tartışma yaşandı. Şahin, çıkan arbedede darbedildiğini öne sürdü. Tarafların birbirinden şikayetçi olması üzerine Şahin ile CHP Tepebaşı İlçe Teşkilatı üyeleri M.A. ve A.N. polis merkezine götürüldü. Taraflar, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanı Kemal Şahin, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoldan geçtiği sırada stant görevlileri tarafından imza atmasının istendiğini iddia etti.

"İMZA ATMADIĞIMDAN HEM DARBEDİLDİM HEM DE İŞİMDEN OLACAĞIM"

İmza vermek istemediğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Ben parti ayrımı yapmadan, devlete millete bağlı bir vatandaşım. 'Devletimiz yol yaptı, köprü yaptı, kanal da yapsın bunda ne var' diye tepki gösterdim. 'Montunda belediyenin amblemi var, o amblem sana yakışmıyor' dediler. O sırada birisi görüntü çekiyordu. Bunun üzerine, 'Neden görüntü çekiyorsunuz, beni işimden etmek mi istiyorsunuz' dedim. İmza atmadığımdan hem darbedildim hem de işimden olacağım. Hastaneye gittim, darp raporu aldım. Boynumda sargı var. Bu olaydan sonra iş yerimden arayıp belediyeye çağırdılar, hakkımda bir tutanak olduğunu söylediler. Sebebini sorunca da üniforma ile çarşıda gezerken standa saldırdığımı belirttiler. Avukatımla görüşeceğimi söyleyerek tutanağı imzalamadım. Bir sebebe bağlayarak işime son verecekler diye korkuyorum."

M.A. ve A.N'nin ise Şahin'i kendilerinin durdurmadığını, standa gelerek hakaretlerde bulunması üzerine diğer partililerle sakinleştirmeye çalıştıklarını ileri sürdüğü, daha sonra polislerin olaya müdahale ettiğini söylediği öğrenildi..

Kaynak: A Haber

.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neslihan Demirtaş
Neslihan Demirtaş - 2 yıl Önce

CHP cumhuriyet çi pati olduğunu iddia ediyor ama yaptıkları cumhuriyet e hiç uygun değil düşünce özgürlüğü nerede

Es es li
Es es li - 2 yıl Önce

Ben her zaman söyledim chp görünen fanatik barbar olan grup vatanımıza herzaman için zararlı oluyorlar olmaya da devam edecekler bırakın da halk değil gerçekten bu işle uğraşan çok kaliteli değerli hocalarımız uzmanlarımız mühendislerimiz faydalımı faydasız mı karar versinler avukat olan bir belediye başkanı değil ve bu işlerden anlamayanlar - siyaset yapanlar değil hele hele bu işlerden anlamayanlar halkı galeyana getirip sağda solda sokak aralarında imza toplamasınlar bu vatanımıza yazık vede ihanettir

Sinope
Sinope - 2 yıl Önce

Chpkk partisi suya yapılan zam için niye imza kampanyası düzenlemiyor acaba,hoja suyu onlara indirimli veriyor

SIRADAKİ HABER