Şehidimiz var

Şehidimiz var

Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesinde PKK/YPG’li teröristler tarafından yapılan saldırıda Uzman Çavuş Muammer Yiğit şehit oldu, 4 asker de yaralandı. 

Saldırı sonrasında bölgedeki terör hedefleri ateş altına alınarak vuruldu. Şehidin naaşı Kilis'in Elbeyli ilçesi Çobanbey Sınır Kapısı'ndan Gaziantep Adlı Tıp Kurumuna gönderilirken, yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesine getirildi.

Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesinde PKK/YPG’li teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Muammer Yiğit’in acı haberi, Tokat’ta yaşayan ailesine ulaştı.,

Şehidimizin, Tokat’ın Turhal ilçesi Yunus Emre Mahallesinde yaşayan ailesine şehadet haberi Kaymakam Ali Gökayİlçe Jandarma Komutanı Aksoy Altürk tarafından verildi. Şehadet haberini alan şehidin ailesi ve yakınları büyük üzüntü yaşadı. Çok sayıda kişi, taziye için şehidin evine akın etti. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde çalışan Hüseyin Yiğit ile Fatma Yiğit çiftinin 1’i kız 2 çocuğundan büyüğü olan Muammer Yiğit’in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER