Özel anaokulları ve kreşler kapandı mı

Özel anaokulları ve kreşler kapandı mı

Koronavirüste ikinci dalga tüm dünyayı etkisi altına alırken, tedbirler Avrupa ülkeleri başta olmak üzere neredeyse bütün ülkelerde sıklaştırıldı. Türkiye de, artan koronavirüs vakaları sonrası sert ve etkili tedbirleri hayata geçirdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası yaptığı açıklamada, alınan tüm önlemleri duyurdu. Önlemler arasında anaokulları, anasınıfları vb. eğitim faaliyetleriniin uzaktan eğitim olarak sürdürülmesi de yer aldı.

Başkan Erdoğan açıklamasında, resmi ve özel ayrımı yapmaksızın anaokulları ve anasınıflarının yüz yüze eğitim faaliyetlerine bir süre ara verileceğini belirtti. Ancak birçok özel anaokulu, açıklamanın resmi anaokullarını bağladığını öne sürerek eğitime devam kararı aldı.

Velilere mesajlar ve mailler ile duyurulan kararlar sonrası sosyal medyada da konu çokça tartışıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, bugün NTV'de yer alan haberde Valiliklere özel okulların da yüz yüze eğitime ara vermesi gerektiğine ilişkin yazı göderildiği bildirildi.

Bakanlığın son yazısının okullara ulaşmasının ardından, özel okulların da faaliyetlerini uzaktan eğitim şekilde sürdüreceği belirtiliyor.

Valiliklerin karara uyulup uyulmadığını tespit etmek için çalışma başlatarak incelemelerde bulunacağı aktarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER