Milletvekili Günay'dan Kurban Bayramı mesajı

Milletvekili Günay'dan Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Günay açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

 

"Bayramlar rahmet ve bereket vakitleridir. Huzurun, birliğin ve beraberliğin simgesi olan tüm bayramlarımızı sevdiklerimizle mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum.

Sevinme ve sevindirme, barış ve huzur zamanlarını en güzel şekilde geçirirken; anne babamızın, kardeşlerimizin, akrabalarımızın ve çocuklarımızın gönlünü hoşnut etmeyi unutmayalım.

Mübarek Kurban Bayramı Müslüman aleminin en özel, en güzel bayramlarından ve günlerinden biridir. Kurban paylaşmak ve yardımlaşmaktır. Allah’ın bize vermiş olduğu maddi ve manevi her şey için şükür etmenin en güzel göstergelerinden biridir. Allah Resûlü (s.a.s) bir hadisinde kurban ibadetinin faziletiyle ilgili şöyle buyurmaktadır: Ademoğlu kurban günü Allah katında kurban kesmekten daha güzel bir amel işlememiştir.” Nitekim Kurban, sunduğumuz kıymetli bir hediyedir.

Bayram sevincimizi artırmak için kurbanlarımızdan, akraba ve komşularımıza ikram edelim. Yoksul, yetim ve kimsesizlerle paylaşalım. Kurbanlarımızda komşunun, akrabanın, yoksulun, yetimin, muhtacın, hakkı olduğunu; paylaştıkça çoğaldığımızı, paylaştığımız kadar zenginleştiğimizi unutmayalım. Kardeşliğimize ve bayram sevincimize gölge düşüren dargınlıklara, küskünlüklere ve çekişmelere bugün bir son verelim.

Aziz milletimizin, Eskişehirli hemşerilerimin, gazi ve şehitlerimizin ailelerinin tüm İslam aleminin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Kurbanlarımızın makbul olmasını, nice güzel bayramlarda sağlıkla mutlulukla bir arada olmayı diliyorum.

Hayırlı Bayramlar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER