banner136

Milletvekili Günay'dan 23 Nisan mesajı

Milletvekili Günay'dan 23 Nisan mesajı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Günay, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 23 Nisan 2020…

Gazi Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılı

23 Nisan 1920... Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk Halkının egemenliğini ilân ettiği tarih.

Bu anlamlı günün bayram olarak kutlamasına karar verilişinin 96. Yıldönümü, Atatürk’ün bu bayramı çocuklara armağan edişinin 91. Yılı.

Milli mücadelemizin 100. yılında tam bağımsızlık ve milli egemenliğimizin kayıtsız şartsız milletimizin olduğunu tüm dünyaya göstermemizin 100. Yılı.

Tarihimizin dönüm noktası olan bu günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımız boyunca milli mücadele veren  herkesi saygıyla ve rahmetle yad ediyorum. Yüzyıl öncesinden istiklal mücadelesi ile geldiğimiz bu günlerin kıymeti, değeri bizler için paha biçilemez.

Son dönemde ülkece zorlu süreçlerden geçmekteyiz. Tarih boyunca her zorluğa göğüs germiş bir milletin torunları olarak bu zor günleri, dönemleri de atlatacağız ve bu günlerden her zaman olduğu gibi daha güçlü çıkacağız. Hep birlikte geçmişimizden aldığımız güçle Türk Milleti ruhunu ilelebet yaşattığımıza inanıyor, bu bilinç ve inançla hep birlikte daha da güçlü olacağımızı biliyorum.

Tüm Türkiye’yi ve Eskişehirli Hemşerilerimi pencerelerinden ve balkonlarından bayraklarıyla 23 Nisan akşamı saat 21:00’de İstiklal Marşı’mızı söyleyerek 100. Yıl coşkusununa katılmaya davet ediyorum. Millî birlik ve beraberliğimizin simgesi olan marşımızın mısralarını söylerken 100. Yıl coşkumuzu gelin hep birlikte yaşayalım.

Milli Egemenliğin temellerinin atıldığı bugünü ve geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın bayramını kutluyorum.

100. yaşın kutlu olsun Gazi Meclis, daha nice yüzyıllara...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER