Milletvekili Emine Nur Günay: Demokrasimizi öldürmelerine izin vermedik

Milletvekili Emine Nur Günay: Demokrasimizi öldürmelerine izin vermedik

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Milli iradeyi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiş ve demokrasimiz kazanmıştır. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper eden, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatırlamak ve unutmamak hepimizin en büyük sorumluluklarından biridir. 

Türkiye’nin siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen bu hain saldırı gecesi hala hafızalarımızda taze hala canlıdır. Askeri müdahaleler her zaman siyasi tarihe en kötü biçimde nüfuz eden olaylardır. 

Bu hain darbe teşebbüsünün faili ordu dâhil tüm devlet bürokrasisi içinde örgütlenen ama sivil toplum içinde de uzantıları bulunan, FETÖ olarak adlandırılan bir gruptu. Bu hain örgüt polis ile askeri karşı karşıya getiren ve devletin tüm odaklarını etkisiz hale getirerek başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye’yi öldürme ve durma noktasına getirmeyi amaçlamıştı. Cumhurbaşkanımızın darbeye direnmesi ve halkı da direnmeye teşvik etmesi sayesinde darbe başarısız oldu. Bir kere daha görülmüştür ki milletin önünde duracak hiçbir güç yoktur. 

En başta söylediğim gibi 15 Temmuz hain darbe girişimiyle demokrasimizi öldürmeye çalıştılar ama Türk Milleti onu öldürmedi aksine güçlendirdi. Bu Millet vatanı ve bayrağı söz konu olduğunda tek vücut olup tüm hainlerin karşısında durabilecek kadar güçlü bir millettir. 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize tekrar başsağlığı diliyorum. Gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER