Mahmudiye’de ilçe esnafı belediyeye tepkili

Mahmudiye’de ilçe esnafı belediyeye tepkili

 Geçtiğimiz aylarda Mahmudiye ilçe esnafına belediye tarafından uygulanan cezalar ilçe sakinlerinin tepkisini toplamıştı. Buna karşın Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın esnafı ziyaret ederek teşekkür belgesi dağıtması tepkilere neden oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Murat Uçarer, “Daha geçen ay sudan sebeplerle ilçe esnafımıza ceza uygulatan Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın esnaf ziyaretleri yapması gerçekten düşündürücü. Pandemide yaşadığı sıkıntıları tam manada atlatamayan esnafımız Şubat ayında sayısız idari para cezası ile karşı karşıya bırakıldı. İlçemizde para cezası uygulanmayan esnaf kalmadı.

Esnafı uyarmak yerine direk ceza kesildi

Bu konuda ardı ardına denetim, idari para cezası ve ödeme emirleri ile karşılaştı esnafımız. Mahmudiye küçük bir ilçe, esnafımız eksikleri için uyarılabilecekken kendilerine idari para cezası uygulandı. Esnafımız maddi manevi zor duruma düştü. Belediye Başkanı İshak Gündoğan göz boyamak için esnafımıza teşekkür belgesi sunmak yerine, ilçemizdeki her esnafa ceza uygulamasa daha inandırıcı olurdu” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER