GÜNAY’DAN 3 İLÇE İÇİN MÜJDE

GÜNAY’DAN 3 İLÇE İÇİN MÜJDE

GÜNAY’DAN 3 İLÇE İÇİN MÜJDE
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Emine Nur Günay, 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Eskişehir’in dış ilçelerinin konut ihtiyacını karşılamak için bir süredir çeşitli temaslarda bulunuyor ve çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu süreçte çalışmaları ve sonuçları ile alakalı kamuoyuna belli aralıklarla açıklamada bulunuyor. Son açıklamasında 3 ilçe için daha müjde veren Prof. Dr. Günay, ‘’Altyapı ve konut alanı hazır olan ilçelerin yararlanması için görüşmeler yapıyor. Bu kapsamda TOKİ tarafından Beylikova, İnönü, Sivrihisar, Çifteler, Sarıcakaya, Mihalgazi ve Günyüzü ilçelerinde ön talepler  alındı.’’ Şeklinde konuştu.
DÖRT İLÇEMİZDE KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU
Prof. Dr. Günay ayrıca “Ön talep koşullarını sağlayan dört ilçemizde kura ş ile konutlar sahiplerini bulacak. Çifteler’de 3 Temmuz tarihinde 3+1 141 konut 2+1 64 konut toplam 205 konutun kuraları çekilecek. 7 Temmuz’da 3+1 132 konut 2+1 57 konut olmak üzere toplam 189 konut Beylikova’da sahiplerini bulacak. Ertesi günü 8 Temmuz’da 3+1 140 konut 2+1 60 konut olmak üzere toplam 200 konut kura çekimi ise Sivrihisar’da yapılacak. Odunpazarı’nda ise 2450 konutun kura çekimi 29 Temmuz tarihinde yapılacak.’’ Şeklinde açıklamada bulundu.
ÜÇ İLÇE DAHA SOSYAL KONUTA KAVUŞUYOR
Prof. Dr. Günay “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İnönü, Sarıcakaya ve Mihalgazi’de ön talebin kontenjanı karşıladığı için kura çekilişine gerek olmadığına karar verildi. Bur süreç içinde proje çalışmaları gerçekleştirildi. En son İnönü Belediye Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt ve Sarıcakaya Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Çam ile TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’u ziyaret ettik. Projeleri değerlendirdik, süreci netleştirdik. Görüşme sonucunda İnönü İlçemize 100 konut yapılacak. Sarıcakaya ve Mihalgazi ön talepleri birleştirilerek, tek proje haline getirildi ve Sarıcakaya’da kurulacak şantiye ile Mihalgazi ilçemize de konut imkânı sağlanmasına karar verdik. Bu imkânı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, desteğini esirgemeyen Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, yerel ihtiyaçları ön planda tutan ve hassasiyetle değerlendiren TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut ve ekibine hemşerilerim ve ilçelerimiz adına teşekkür ederim.”
KİMSE YAPILAN HİZMETLERDEN POLEMİK ÇIKARMAYA ÇALIŞMASIN
Prof. Dr. Günay “Kimse şu ilçeye var, bu ilçeye yok söyleminin arkasına sığınıp, siyasi polemik yapmasın. Hangi belediye başkanı benimle iletişime geçmiş ve ben yardımcı olmamışım. Lütfen bu klasik, eski siyaset yöntemlerini bırakalım, işimize ve hizmetlerimize odaklanalım. Mihalıççık Belediye Başkanı Sayın Haydar Çorum sosyal konut konusunda benimle görüştü, ben de TOKİ yetkililerine ilettim. Ancak Mihalıççık’ta önceki yönetim tarafından TOKİ alanı olarak belirlenen arazi yeşil alana dönüştürüldüğü için farklı bir alan bulunması gerekti. Sayın Çorum başka bir alan önerdi ancak imar işlemleri hazır değildi. Bu arada ilçemizde talep durumu araştırıldı. Ön talep sürecine dahil olamadığı için Mihalıççık 2020 Projesi kapsamına giremedi. Altyapı çalışmaları hazırlanıp, konut arazisi TOKİ tarafından uygun bulunursa, 2021 Proje kapsamına alınması için elimden gelen desteği veririm. Aynı süreç diğer ilçelerimiz için de geçerli. Ben bu şehrin milletvekili olarak tüm hemşerilerimize hizmet etmek üzere yemin ettim. Gösterilen çabayı siyasi polemik malzemesi yapmaya çalışılmasının kimseye bir katkısı olmaz emin olun. Bu çabalar Eskişehirliye yapılacak hizmetleri gölgelemekten başka bir işe yaramıyor ne yazık ki. Ben de diyorum ki biz gerekli araştırmayı, çalışmayı, çabayı ortaya koyarız, gerekli girişimlerde bulunuruz. Kimseden bir beklentim yok, gölge etmeyin yeter.’’ Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER