banner136

Günay’dan 23 Nisan Mesajı

Günay’dan 23 Nisan Mesajı

“Türk Milletinin bağımsızlığının ve milletin iradesinin simgesi TBMM ‘nin 101. kuruluş yıldönümü ve ulusal egemenliğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın bayramını tüm Türk Milleti adına kutluyorum.

Aynı zamanda Türk Milletinin bağımsızlığının ve milletin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin de kuruluş yıldönümü olan bu önemli gün her açıdan kıymeti büyük bir gündür. İç İçe bayramları barındıran bu milli günümüzde hem ulusal egemenliğimizi hem de onu emanet ettiğimiz çocuklarımızın bayramını kutluyoruz. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” 

TBMM ‘nin kuruluşu Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik ve millet iradesine dayalı olduğunun en büyük kanıtı ve göstergesidir. Türk milletinin gönlünde ve sarsılmaz bütünlüğünde çok büyük bir öneme sahip olan meclisimiz asırlarca yaşayacak ve bu kıymetli milletin iradesini temsil edecektir.

Geleceğine değer veren bir milletin evlatları olarak; geleceğimizi emanet ettiğimiz ve bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olan bugünü tüm Türk Milleti adına kutluyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

banner116