banner136

Günay 3 başkanla Bakan Kurum'u ziyaret etti

Günay 3 başkanla Bakan Kurum'u ziyaret etti

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin ÇamGünyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut ve Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

"İlçelerimizin çehresi değişecek, yeni projeler geliyor"

Prof. Dr. Günay ziyaret ile ilgili açıklamasında, “Eskişehir için Eskişehirliler için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Projelerimizin birer birer sonuçlanmasından dolayı çok mutluyuz. Başkanlarımız ile birlikte ilçelerimizin çehresini değiştirecek, vatandaşlarımızın hayat kalitesini artıracak, belediye hizmetlerinin daha etkin yapılmasını sağlayacak projeler ortaya koyuyoruz. Sayın Bakanımız Murat Kurum’u da ziyaretimizde bu projeleri detaylı anlatma ve değerlendirme fırsatımız oldu. İnşallah yeni müjdeleri de en kısa zamanda hemşerilerimizle paylaşacağız’’ Şeklinde açıklamada bulundu.

Odak nokta: Eskişehir'in kırsal kalkınması

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Günay, tüm bu projelerin odak noktasının Eskişehir’de sürdürülebilir kırsal kalkınma olduğuna dikkat çekerken, açıklamasında ‘’İlgili kurum ve kuruluşlarımız ile uyum içerisinde Eskişehir’de bir kırsal kalkınma hamlesi başlattık. Yaşanabilir kırsal ilkesi çerçevesinde alt yapı ve üst yapı projeleri devam ediyor. İlk olarak ‘EİYAP’ ve daha sonra ‘İlçe İlçe Eskişehir’, ‘Köy Köy Eskişehir’ projelerini ortaya koyduk, şimdi bu projelerin meyvelerini topluyoruz. Vatandaşlarımızın gereksinimlerini her alanda doğru analiz ediyor, bu gereksinimlere yönelik projeler geliştiriyor ve bu projeleri Ankara’da takip ediyoruz. Belediye Başkanlarımız yereldeki ihtiyaçları biliyor ve hizmetlerini gerçekleştiriyor. Burada en büyük emek Belediye Başkanlarımızın, ben kendilerine teşekkür ediyorum. Hükümetimizin destek verebileceği konularda da destek vermek bizim görevimiz. Ben ilgi ve desteklerinden dolayı Sayın Bakanımız Murat Kurum’a ve değerli ekibine teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

banner116