“Güçlü engelli, güçlü Türkiye”

“Güçlü engelli, güçlü Türkiye”

  AK Parti Eskişehir Engelliler Koordinasyon Başkanı Soner Çoban 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çoban, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli engelli kardeşlerim öncelikle 3 Aralik Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nün içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı saran Covid-19 nedeniyle ilk defa sade sessizce hatırlanması bizleri üzmüştür.

Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK parti hükümetimiz çağdaş ve sosyal devlet olma anlayışından yola çıkarak partimiz iktidara geldiği 18 yılda engelli vatandaşlara ne  kadar çok değer verdiği,

Eğitim,sağlık,barınma,ekonomik,istihdam,sosyal ve kültürel faaliyetlerde adeta reform adımlar atarak,engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmiş ve yükseltmeye devam etmesinden bellidir.

 Partimiz Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik verilmekte ve çözüm noktasında ivedilikle davranmaktadır.

Değerli engelli vatandaşlarım ;

AK parti hükümeti öncesi engelliler adeta görmezden gelinirdi.

Engelli vatandaşlarımız sokağa çıkamıyor adeta evde saklanıyorlardı  Şimdi ise devletimizin verdiği destek ekonomik destek ile toplum içersine katıldılar.

Kamuda çalışan engelli kardeşlerimiz sayısı 58 bin ile tam 12 katına çıkarıldı.

Evde bakım ücreti Türkiye genelinde 600 bini aşkın aileye her ay 1500 TL verilmekte yine 2022 engelli aylığına ona keza vb... daha bir cok hizmetler.

Şehrimizde il teşkilatı olarak engelli vatandaşlarımızın kamuda karşılaştıkları sorunların giderilmesi konusunda onlara destek vermekteyiz.

  

Unutmayalım ki, bir saniye sonrası bile ne  olacağımız asla belli değil bu yüzden empati kurarak engellilere pozitif yaklaşınız.

Güçlü engelli, güçlü Türkiye dilekleriyle engelsiz yarınlar dilerim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmi AYDEMİR
Necmi AYDEMİR - 5 ay Önce

Değerli abim Allah senin ve senin gibi koca yürekli insanların yolunu açık etsin güzel yarınların olsun. İyki varsın abim.

SIRADAKİ HABER