banner136

Gençlerden esnaflara ücretsiz maske dağıtımı

Gençlerden esnaflara ücretsiz maske dağıtımı

AK Parti Eskişehir İl Gençlik Kolları, Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle maske dağıtımlarına devam ediyor. Normalleşme süreciyle beraber faaliyete geçen lokanta, restaurant, ve kafeleri ziyaret eden gençler işletme sahiplerine hayırlı işler dileyerek maske dağıtımında bulundu.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Musab Tayyip Altınkaynak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bilindiği üzere tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebi ile hepimizin sosyalleşme ve vakit geçirme alanlarımız olan kafe, lokanta, restaurant ve kıraathaneler alınan önlemler neticesinde 16 Mart tarihinde faaliyetlerine ara vermişlerdi. Bu süreç içerisinde devletimiz tarafından esnafa destek paketleri, krediler, SGK ve vergi ertelemeleri, kısmi zamanlı çalışma destekleri ile sosyal devlet anlayışının dünyada görülmemiş örnekleri ortaya konulmuş, esnafımızın bu süreci en az zararla atlatması adına üstün bir gayret sarf edilmiştir.  

 

Bugün alınan tedbirlerin olumlu seyretmesi ile işletmelerimiz tekrar faaliyetlerine başlamışlardır. Bizler de hem işlerinin bereketli olmasını dilemek, hem de esnafımızla hemhal olmak adına şehrimizde bulunan esnaflarımızı ziyaret ettik ve bir nebze de olsa destek olabilmek adına pandemi sürecinde kullanılmak üzere kendilerine maskelerimizi hediye ettik. Normalleşme süreciyle birlikte artık yaşantımızın önemli bir parçası haline gelen sosyal mesafeye uyarak bu süreci de hayırlısıyla atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER