Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne ait otelin ruhsatına mahkemeden iptal

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne ait otelin ruhsatına mahkemeden iptal

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Haller Gençlik Merkezi yanında bulunan sosyal kültürel tesis alanında işletilen otelin ruhsatı, Eskişehir 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal Kültürel Tesis alanında ticari işletme bulunamayacağını, burada ancak kamuya açık kütüphane, sergi salonu, müze ya da yurt gibi binaların bulunabileceğini belirtmiştik.

 

Sosyal  kültürel tesis alanına ticari otel yapılamaz demiştik

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal ve kültürel tesis alanında işletilen otelin ruhsatını mahkeme iptal etti. Otelin bulunduğu alan imar planlarında sosyal ve kültürel tesis alanı. Sosyal ve kültürel tesis alanına ticari otel yapılamaz. Burada ticari otel işletilemez. Bunu daha önce de söylemiş burayı yurt yapın demiştik. Mahkeme Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin verdiği otel ruhsatını iptal etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin verilen kararı uygulaması buranın ticari otel olarak kullanımına derhal son vermesi gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER