Cumhurbaşkanı Erdoğan: '3 yeni kuyuda petrol keşfettik'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '3 yeni kuyuda petrol keşfettik'

Son yıllarda petrol ve doğalgaz aramacılığında önemli bir ivme yakalandığının müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, ''Son yıllarda petrol ve doğalgaz aramacılığında önemli bir ivme yakalandığının müjdesini veren Erdoğan, "Karadeniz'de bulduğumuz 405 milyar metreküplük doğalgazın ardından kara alanında sürdürdüğümüz çalışmaların da sonuçlarını almaya başladık. Açılan yeni kuyular yanında daha önce ‘petrol yok' diyerek üzerine beton dökülen kuyulardan da petrol üretmeye başladık. Sadece son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik.

Türkiye petrollerinin 2021 yılı yurt içi günlük üretim ortalaması son 3 keşfimizle birlikte 61 bin varilin üzerine çıkmıştır. Doğalgazın vatandaşların hizmetine sunulması için şebeke genişletme çalışmalarını da sürdürüyoruz. Doğalgaz abone sayımızı 17 milyona çıkardık” şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında Adnan Menderes ve arkadaşlarına Allah'tan rahmet dilediğini söyleyen Erdoğan, Taksim Camii'nin yarın Cuma namazıyla birlikte açılışının yapılacağını hatırlattı.

BAKAN DÖNMEZ'DEN KEŞFEDİLEN 3 PETROL KUYUSUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!

Bakan Fatih Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Türkiye'de bulunan petrollerin Diyarbakır ve Kırklareli'nden çıkartılacağını duyurduğu paylaşımda, “Karadeniz'deki 405 milyar m3'lük doğal gaz keşfimizin ardından, karada da 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Günlük 6 bin 800 varil üretim yapacağımız keşiflerimiz hayırlı olsun. Akoba (Diyarbakır) 2 bin 800, Yenişehir (Diyarbakır) 3 bin, Misinli (Kırklareli) bin” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER