Çizmelioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Mücadele Günü mesajı

Çizmelioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Mücadele Günü mesajı

“Kadınlara şiddet gösterenler en zavallı, mutlak suretle psikolojik tedaviye muhtaç hasta ruhlu insanlardır”  

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Başkan Çizmelioğlu, mesajında; “Kadına yönelik şiddete karşı çıkmak hem İslami hem de insani bir tavırdır. Kadını fizyolojik olarak zayıf görerek, katı ve kapalı toplumların kadını ikincil plana iten sosyo psikolojik ortamından faydalanarak kadına karşı şiddet uygulamak esasında zayıf karakterin dışa vurumu olup, insanlığa yakışmayan bir tutumdur. Kadınlara şiddet gösterenler en zavallı, mutlak suretle psikolojik tedaviye muhtaç hasta ruhlu insanlardır” dedi. 

Başkan Çizmelioğlu, mesajının devamında şunları kaydetti:
“Kadın ile erkek birbirini tamamlayan varlıklardır. Birisi olmazsa diğeri eksik kalır. Dolayısıyla toplumsal denge ve huzur açısından kadın ve erkek arasındaki ilişkilerde hak ve adalet ölçülerini doğru konumlandırmalıyız. Kadına yönelik şiddeti her platformda en sert şekilde kınamalı ve engellemeliyiz. Bu vesileyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününü kutluyorum. Her günümüzün huzur ve mutluluk içinde geçmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER