banner136

"Bu milli seferberliktir, aynı zamanda milli mücadeledir"

"Bu milli seferberliktir,  aynı zamanda milli mücadeledir"

AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından resmi kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen maske ve önlük üretimini yerinde görmek için Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü'nü ziyaret etti. Enstitüsü Müdürü Gülşen Durna’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yalçın, özverili çalışmalar için ekiplere teşekkür etti.

 

Dünyanın etkilendiği salgın sürecinin el birliğiyle atlatılmaya çalışıldığını vurgulayan Yalçın şunları söyledi:  

“Dünyayı ve Türkiye’yi yakından etkileyen korona virüs salgınında maske kullanımı en önemli tedbir yollarından biri olarak öne çıktı. Birçok ülke maske bulmakta zorluk yaşarken, Türkiye ise herkesin taşın altına elini koyması sonucu bundan etkilenmedi. Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü de adeta maske üretimi konusunda seferber oldu. Bugüne kadar toplam 15.000 maske ve 750 adet önlük üreten ve hala üretime devam eden enstitü ekibi; sağlık kurumları, üniversiteler, özel kurumlar, askeriye ve bakanlıklar olmak üzere yapılan maskeleri paketleyerek ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara gönderiyor. 

 

Kurtuluş Savaşı’nın Nene Hatunları gibi salgınla mücadelemizin kahramanları da unutulmayacaktır. Bu zorlu mücadeleye destek olan Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Durna Gülşen başta olmak üzere fedakârca çalışan tüm ekibe şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER