Başkan Erdoğan'dan Ramazan tedbirleri açıklaması

Başkan Erdoğan'dan Ramazan tedbirleri açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ramazan ayında uygulanacak sıkı koronavirüs tedbirlerini hatırlattı, 'Bayram öncesi dinlenme' yorumunda bulundu. Erdoğan, bayramdan sonra Türkiye'yi güzel günler beklediğini ifade etti, vaka sayılarının azalması durumunda turizmde fırsatın yakalanacağını söyledi. Erdoğan, önceliğin sağlık olduğunu belirterek, tedbirlere uyum çağrısında bulunurken, beklenen vaka düşüşünün olmaması halinde tedbirlerin süreceği uyarısında bulundu.

ŞEHİT YÜZBAŞINA BAŞSAĞLIĞI

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye için güven ve istikrar" diyerek inandığımız yolda yürüyeceğimizi milletimize gösterdik.

Az önce Konya'da bizim Türk Yıldızları olarak tanıdığımız uçaklarımızdan bir tanesi eğitim uçuşu esnasında maalesef düşüyor ve pilot yüzbaşımız da şehit oluyor. Allah'tan kendilerine rahmet diliyoruz. Başımız sağ olsun diyorum.

"KENDİMİZİ KÜRESEL DEĞİŞİMİN MERKEZİNE YERLEŞTİRMEYİ BAŞARDIK"

Tüm kalbimizde ülkemizin ve milletimizin önünde yepyeni bir dönemin açıldığına inanıyoruz. 21. yüzyılın lider ülkesi hedefine ulaşacağımız bir dönem olacaktır. Türkiye için bu vizyon bir rüya olmanın ötesinde somut bir hedefe dönüşmüştür. Demokrasimizi güçlendirerek, altyapımızı kurarak, insan gücümüzü geliştirerek önümüze çıkartılan engelleri birer birer aşarak buraya kadar geldik. Kendimizi küresel değişimin tam merkezine yerleştirmeyi başardık.

"ASLA YANLIŞI SAVUNMUYOR ÜZERİNE GİDİYORUZ"

Bunları söylerken madalyonun diğer yüzünü de görmezden gelmiyoruz. Sıkıntılarımız yok mu? Elbette var. Her seviyede bu değişimi adım adım hayata geçiriyoruz. Hiç şüphesiz bu süreçte yanlış insanlarla, yöntemlerle karşılaştığımız da oluyor. Asla yanlışı savunmuyor, hemen gereğini yerine getiriyoruz. Tespit ettiğimiz eksikleri, aksaklıkları, hatta hataları telafi yoluna gidiyoruz, gitmeye devam edeceğiz.

"HİÇBİR TEMELİ OLMAYAN FİNANS HAREKETLERİNE KARŞI TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ"

Türkiye'nin geldiği her seviye yeni beklentileri getiriyor. Kesintisiz reformlarla değişim nehrinde ilerliyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin yükünü taşıyamayan darbe dönemi anayasasını bir kenara bırakarak yeni anayasa için kolları sıvadık. Sahada ve masada sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Terörle mücadelede 40 yıl sonra ülkemizin içini tamamen temizleme aşamasına geldik.

Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı da tedbirlerimizi alıyoruz. Bugün üretim tarafında çarklar dönüyor. Turizm sektöründe potansiyelimiz çok büyük, hazırlıklarımız tamam. Salgın tedbirlerinden etkilenen yeme içme sektöründekiler başta olmak üzere tüm esnaflarımızın sorununu biliyor ve bunu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Mecburen sıkılaştırmaya yöneliyoruz.

RAMAZAN TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI: BAYRAM SONRASI GÜZEL GÜNLERE HAZIRLIK

Amacımız ülkemizi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır.

Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, hatta tek başına salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Aslolan, yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere, dünyadaki genel iyileşmenin gerisinde kalmamak, hatta mümkünse önünde gitmektir.

"VAKA SAYILARINI DÜŞÜRÜRSEK TURİZM İÇİN FIRSATIMIZ OLACAK"

Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor. Biz Ramazan ayı sonrası vaka sayısını 1000-2000 seviyesine düşürürsek turizm için fırsatımız olacak.

"SALGININ BOYNUNU ALLAH'IN İZNİYLE KIRACAĞIZ"

En önemlisi de kendi vatandaşımızın sağlığıdır. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar ruhumuzu zenginleştirirken, tedbirlere riayet ederek salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız.

"CHP'NİN BAŞINDAKİ ZATIN SÖYLEDİKLERİNİN YARISI YALAN YARISI DA YANLIŞ"

CHP'nin başındaki zatın söylediklerinin yarısı yalan yarısı yanlış. Atomu parçalamış edası ile konuşuyor. İlgili birimlerimizden verilen yanıta rağmen arsızca aynı iftirayı sürdürüyor. Pek çok kanaldan yanlışı düzeltilmesine rağmen tekrar tekrar devam ediyor. Tek bir konuşmasında 40 iftirayı, yalanı, yanlışı sıralayan bu zat bol keseden vaatler savuruyor. Vaatlerini yerine getirmezse siyasetçi oradan ayrılır. Bay Kemal hariç. Türkiye'de 10 milyon işsiz var, ben bunu çözeceğim diyor. Söylediği formüle kargalar bile gülüyor.

Emekli amiraller, büyükelçiler ve emekli milletvekillerinin yayınladığı, ki merkezinde CHP var. İçinde açık darbe tehdidi olan bildiriye onlardan daha çok sahipleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER