banner136

Başkan Çalışkan’dan İnönü’ye ziyaret

Başkan Çalışkan’dan İnönü’ye ziyaret

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, normalleşme sürecinin ardından ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. İnönü ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Çalışkan, ilçe sakinleriyle sohbet ederek esnaf ziyaretlerinde bulunup ilçe pazarını gezdi.

 

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunan Başkan Çalışkan, ziyaretlerini; İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, AK Parti İnönü İlçe Başkanı Mustafa Tuncer ve ilçe teşkilât mensuplarına gerçekleştirdi. Teşkilât mensuplarıyla birlikte ilçe pazarını gezen Çalışkan, talep ve önerilere dair ilçe sakinleriyle sohbet etti. 

İlçe Başkanı Mustafa Tuncer ve teşkilât mensuplarıyla birlikte ilçe pazarını gezen Çalışkan, ilçe sakinlerinin sıkıntılarını dinledi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal ilçelerde sorumluluklarını tam manada yerine getirmediğini bir kez daha hatırlatan Başkan Çalışkan, 

 

“İnönü ilçemizde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan köy yolları bozuk. Yağışlarla beraber daha kötü bir hal almış durumda. Köy yollarının ilçeyle bağlantısının tadilat ve tamiratı mutlak suretle yapılması gerekiyor. İlçede alt yapı sıkıntısı var ve kanalizasyonların bakımları gerektiği şekilde yapılmıyor. Kanalizasyon Sarısu’ya dolayısıyla Porsuk Çayı’na akmaya devam ediyor. Zaten Büyükşehir’e bağlı ESKİ tarafından yapılan çalışmalarda plan ve düzen yok. Hatırlarsınız iki yıl önce ESKİ İnönü’de sözde alt yapı iyileştirmesi yapıp yolları kazıp bırakmıştı. Onca yapılan ikazlara rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken yollar sürecin uzaması nedeniyle ve ilçe sakinlerinin mağdur olmaması adına İnönü Belediyemiz tarafından masrafları karşılanarak yapılmıştı. İnönü’nün en önemli sembollerinden Martlı Suyu’nun sağlıklı akması ve tüm ilçe merkezinin yararlanabilmesi için çekilecek hattı yine ESKİ’nin sorumluluğunda olmasına rağmen İnönü Belediyemiz ‘yetki devri’ tartışmalarıyla uğraşarak yapmıştı. Bunları unutmamak, ‘engelleniyoruz’ diyenlere hatırlatmak gerek. Kırsal ilçelerimize pozitif ayrımcılık yapılması gerekirsen tam aksine tutum sergileniyor. Gerçekten üzüntü verici. Bu yanlışlardan bir an önce vazgeçilip kırsal ilçelerimizdeki hemşehrilermize gereken hizmetin götürülmesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER