banner136

Başkan Çalışkan’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Çalışkan’dan 19 Mayıs mesajı

         AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Çalışkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

      “19 Mayıs 1919 sıradan bir gün olmayıp Atatürk‘ün önderliğinde milletimizin vatanını sahiplenerek, bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü ve geleceğini yeniden kurmaya giriştiği tarihtir. Milletimiz bu tarihte yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatarak esaret altındaki diğer milletlere de örnek olmuştur. Bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe duyulan inanç nedeni ile bu milli günümüz Türk Gençliği’ne armağan edilmiştir. Her alanda kendilerine güvendiğimiz ve geleceğimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs‘ın anlamını özümseyerek, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak bunu nesilden nesile aktaracaklarına ve ülkemizi daha huzurlu günlere taşıyacaklarına gönülden inanıyoruz.

         Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmetle anarak, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER