Başkan Çalışkan'dan Eskişehirli çiftçilere müjde!

Başkan Çalışkan'dan Eskişehirli çiftçilere müjde!

Küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle Eskişehir'de herkesin bildiği üzere su sıkıntısı yaşanıyor. Bu bağlamda suyun verimli kullanılmasını sağlayacak modern sulama sistemlerine geçişi sağlanması adına hibe destekleri artırıldı. AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan da bunun üzerine twitter hesabından yaptığı paylaşımda emeği geçen herkese teşekkür ederek, Eskişehirli çiftçilere müjdeyi verdi. Başkan Çalışkan'ın paylaşımında kullandığı ifadeler şu şekilde:

"Küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle ilimizde azalan suyun etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacak olan modern basınçlı sulama sistemlerine Tarım ve Orman Bakanlığı'mızın %50 hibe desteğinden faydalanabilmeleri için çiftçilerimize su tahsis belgesi verilmesini sağlayan;

Valimiz Erol Ayyıldız'a, hibe destek miktarının artırılması için Bakanlığımız nezdinde girişimde bulunan Dış ilçelerden sorumlu Milletvekilimiz Prof.Dr. Emine Nur Günay hocamıza, bu kurak sezonda çiftçilerimizi yalnız bırakmayan değerli bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli'ye Eskişehirli tüm çiftçilerimiz adına teşekkürü borç biliyoruz.

Hayırlı uğurlu olsun..."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER