Avcı ve Günay'dan büyük müjde Başvurularda tarihi rekor

Avcı ve Günay'dan büyük müjde Başvurularda tarihi rekor

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’in Kırsal Kalkınma Yatırımları'ndan aldığı destek konusunda ortak bir açıklama yaptı. 

"Hibe programlarına başvurulara ilişkin veriler çok mutlu etti"

Acı ve Günay açıklamalarında, "Kırsal kalkınmanın önemine uzun süredir dikkat çekiyoruz. Bunun için Eskişehir’de ilgili kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Son olarak Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı altındaki hibe programının başvurularına ilişkin veriler bizleri çok mutlu etti. Hükümetimizin desteklerinin verimli üretime dönüşmesi tek temennimiz, başta Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun" dedi. 

Başvurular ve yatırım tutarlarında tarihi rekor 

Avcı ve Günay başvuru sayısının dolayısı ile yapılan proje ve yatırım sayısının gözle görünür biçimde yükselişini çok olumlu karşıladıklarını dile getirerek, ‘’Başvurular sona erdi ve toplamda 267 proje başvurusu yapıldı. Bir önceki hibe çağrısında 171 proje başvuru yapılmıştı. 2006 yılında başlatılan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi hibe çağrılarına bu etapta yapılan başvuru sayısı, yatırım tutarı ve talep edilen hibe tutarı itibarıyla pandemiye rağmen tarihi bir rekor kırıldı" diye konuştu.

267 projenin toplam yatırım tutarı 53,3 milyon lira! Yarısından fazlası hibe

Avcı ve Günay, "Başvuru yapılan 267 projenin yatırım tutarı 53,3 Milyon TL + KDV ve hibe tutarı ise 26,5 Milyon TL olarak gerçekleşti. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından uygun bulunan projeler hibe sözleşmesi imzalanarak yatırıma başlanacak. Kırsal ekonomik yatırımlara ilişkin hibe çağrısına başvurular ise bu hafta sona eriyor" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER