AK Parti Eskişehir Kadın Kolları’ndan vatandaşlara aşure ikramı

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları’ndan vatandaşlara aşure ikramı

AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, Aşure Günü ve büyük zaferin yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Dede Korkut Parkı’nda düzenledikleri etkinlik hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Aşure’nin içerisinde bir araya gelen birbirinden farklı nimetlerin aynı ortak ve güzel bir tada katkı sağladıklarına vurgu yapan Başkan Ünalır, “Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesidir. Asırlardır süregelen  bu gelenekle, aynı sevinci aynı tasayı beraberce paylaşmaya devam etmektedir. Aşure Günü’nün içinde bulunduğu ayın adı Hicri Takvimin başı olan Muharrem'dir.

Muharrem ayını Hz. Hüseyin’in uğrunda canını feda ettiği hak, adalet, rahmet, merhamet duygularının yeniden canlandırmak, Müslümanların kardeşlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi için fırsat bilmeliyiz.

Bu vesileyle Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Eskişehirli hemşehrilerimiz ve tüm İslam âleminin Muharrem ayını ve Milletimizin Fedakarlığıyla Elde Ettiği Şanlı Zaferin Yıldönümünde Tüm Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER