banner134

AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANLIĞI SU ZAMMINA TEPKİ GÖSTERDİ

AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANLIĞI SU ZAMMINA TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Eskişehir İl Başkanı ve Parti teşkilatı Hamamyolunda şebeke suyuna yapılan %60'lık su zammı için basın açıklamasında bulundu. Başkan Çalışkan;
CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bütün vatandaşlarımızın evlerinde kullandığı, konut ve meskenlere ilişkin su ücretlerine, Ak Parti grubumuzun şiddetle karşı çıkmasına rağmen, meclis çoğunluğuna sahip olduğu için, %60 oranında zam yapmıştır.

Bu zam oranı çok yüksektir ve fahiş bir zamdır. Bu zammın kabul edilmesi, anlayışla karşılanması mümkün değildir. Geçtiğimiz Temmuz ayında da Kalabak Suyu’na, bir yıl içinde %82 oranında yapılan zamdan sonra, şebeke suyuna da %60 oranında zam yapılması, vatandaşlarımızın haklı tepkisine yol açmaktadır.

Bu zam, başka alternatifi olmadığı için, şebeke suyunu kullanmaya mecbur olan hemşerilerimiz için, bir zulümdür.

Musluklardan akan suyun bu kadar fahiş bir ücretten satan belediye, Türkiye’nin hiçbir yerinde yoktur.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, önceki belediye başkanları döneminde yapılmış olan su şebekeleri ve ortalama 50 yıllık isale hatlarını kullanmaktadır. En temel tüketim ihtiyacı olan suya ve içtikleri Kalabak Suyuna da bir yıl içinde bir zam yaparak, sattığı suların tahsildarlığını yapmak yerine, hizmet kalitesini artırmaya ve vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli su temin etmenin en başlıca görevleri olduğunu hatırlatmak istiyoruz!

Son olarak;

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine sesleniyoruz ve diyoruz ki:

Bu zamdan bir an önce vazgeçin, vatandaşlarımızı mağdur etmeyin. Sizler bu yanlıştan dönünceye kadar mücadelemizi her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. dedi

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris Demir
İdris Demir - 13 ay Önce

İçilmeyen bu suya yapılan bu zam halkı enayi durum koymaktır tek kelimeyle yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER