banner136

AGİTPA İpek Yolu Destek Grubu web semineri düzenlendi

AGİTPA İpek Yolu Destek Grubu web semineri düzenlendi

AGİTPA Türk Grubu Başkanı Nabi Avcı, 3 Haziran 2020 tarihinde, “Covid Sonrası Dünya Ekonomisinin Yeniden Başlatılması için Ulaştırma ve Ticaretin Kolaylaştırılması Yoluyla Bağlantısallığın Arttırılması: AGİTPA’nın Rolü” konulu AGİTPA İpek Yolu Destek Grubu web seminerine katıldı.

Avcı, Orta Koridor’ un önemine değinen bir konuşma yaptı ve bir sonraki İpek Yolu Destek Grubu (İYDG) toplantısının TBMM’nin ev sahipliğinde Nisan 2021’de yapılacağını hatırlattı.

Konuşmasında Avcı Özetle:

2021 Nisan ayında yapılacak İpek Yolu Destek Grubu toplantısında, İpek yolunda ülkemizin yer aldığı Orta Koridorun ulaşım, enerji ve kültürel boyutunu üst düzey uzmanlar, iş adamları ve değerli parlamenterlerin katkılarıyla tartışacaklarını ve ülkemizin bu Koridorda önemli yatırımları bulunduğunu ifade etti.

AGİTPA İpek Yolu Grubu İş Forumunu da 4. Uluslararası Konferans çerçevesinde Nisan 2021'de İstanbul'da düzenleyeceklerini, söz konusu forumda, İpek Yolu Grubu üye ülkelerinden iş adamlarının katılımıyla Modern İpek Yolunda ekonomik, kültürel ve toplumsal kalkınmayı teşvik etmek için iyi uygulamaları, tecrübeleri ve gelecek yatırımları ele alacaklarını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER