Kitap tanıtımına ve serginin açılış törenine ETO Başkanı Metin Güler, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ETO organ üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Eskişehir’in sanayileşme, tarım, basın, sağlık tarihine yer verildi

Kitabın yazarı Prof. Dr. Zafer Koylu toplantıda yaptığı konuşmada kitabın içeriği hakkında bilgi verdi. ETO Başkanı Metin Güler’in talebi doğrultusunda çalışmalara başladıklarını ve uzun süren çalışmaların ardından kitabı hazırladıklarını belirten Koylu, kitapta Eskişehir’in geçmişten bu güne dönüm noktalarını anlatan bir seçki oluşturmaya çalıştığını dile getirdi. “ETO 130. Yıl Belgelerle Eskişehir” kitabında şehrin sanayileşme, tarım, basın, sağlık tarihine, odaların ve markaların oluşturulma tarihine yer verildiğini belirten Koylu, kitapta herkesin bir şeyler bulabileceği köşe taşlarına değinildiğini söyledi. Konuşmaların ardından “ETO 130. Yıl Belgelerle Eskişehir” kitabında yer alan arşiv belgelerinden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.

Kitapta Eskişehir’in bilinmeyen yönleri anlatılıyor

 Basın toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, 130. yıl kutlamaları kapsamında çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, son olarak da hem odanın 130. yılına hem de cumhuriyetin 100. yılına yakışan bir kitap hazırlandığını söyledi. Kitapta Eskişehir ile ilgili bilinmeyen birçok konuya yer verildiğini belirten ETO Başkanı Metin Güler, kitapta Eskişehir’in ticaret ve sanayi geçmişinin, şehrin ilklerinin, gazetecilik faaliyetlerinin, şehirdeki odaların ve derneklerin kuruluşlarının, şehrin markalarının arşiv belgeleriyle anlatıldığını söyledi. Güler, ESOGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Koylu başta olmak kitabın yayına hazırlanmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

ETO Başkanı Güler, Tüccar ve Sanayicinin Finansman Talebine Dikkat Çekti. ETO Başkanı Güler, Tüccar ve Sanayicinin Finansman Talebine Dikkat Çekti.

1