Merhaba, uzun bir aradan sonra Bismillah diyerek tekrar Ajans 26 da yazmaya başlamak çok güzel. Adeta 15 yıl önce, yayımlanacak ilk yazımı yazıyor gibi heyecanlıyım.

Bu heyecanla yine daha önce olduğu gibi öncelikle şehrimizin sorunlarına nasıl dikkat çekerim ve belki de çözüm noktasında ne gibi çözüm önerileri sunabilirim ? Sorularına cevap arayacağım.

Tabi sadece şehrimizi değil, zaman zaman ülkemiz ve dünyada olup biteni de yazacağım.

Ülke ve dünya gündemi zaten yoğun!

Bir taraftan ülke ekonomisi, diğer taraftan Ekim ayından bugüne Filistinde artarak devam eden İsrail vahşeti gündemdeki yerini koruyor.

Malumunuz, birde yeni bir seçim sürecindeyiz. Mart ayında yerel seçimler yapılacak ve sandık başına gideceğiz. Soluksuz bir maraton başlamış durumda.

Aday belirleme sürecinden adayların ilan edilmesi seremonisine kadar yaşananlara baktığımızda, İktidarın da  muhalefetin de Eskişehiri ısrarla istediğini görüyoruz.

Herkes Eskişehiri çok istiyor...

Peki Eskişehirli ne istiyor?

Trafik problemi olmayan, alt yapı ve üst yapısı sorunsuz bir şehir istiyor vatandaş...

Ulaşılan mesafe başına Türkiye'nin en pahalı toplu taşıma ücretini vermediği bir Eskişehir istiyor...

Şebeke suyunun içilebilir olduğu ve metreküp başına komşu şehirlerden dört katı fazla ücret ödemediği bir Eskişehir istiyor...

Sadece şehir merkezinin değil diğer mahallelerinde hizmet aldığı, makyajlandığı değil gerçek anlamda güzelleştirildiği, ihmal edilmediği bir Eskişehir istiyor...

Ben yaptım, oldu - bitti değil. Kendisininde fikrinin sorulduğu bir Eskişehir istiyor...

Her yere eşit hizmetin gittiği ve kendisine değer verilen bir Eskişehir görmek istiyor vatandaş...