Gençliğin enerjisiyle, başka bir anlayışla hazırız

“Her karesinde Eskişehir olan bir hikayem; şehrim için bir hayalim, bir gayem var” diyerek sözlerine başlayan Hatipoğlu, bu zamana dek 97 mahallede 45 bin üzerinde kapıyı çalarak çalıştıklarını vurgulayıp şöyle konuştu:

“Tarımda, sanayide, teknolojide, turizmde, eğitimde, sanatta, kültürde;her bakımdan Türkiye’nindinamosu olabilecek bu şehirne yazık ki layığının dapotansiyelinin deçok uzağında. Ben ve arkadaşlarım diyoruz ki daha hızlısını, daha doğrusunu biz yaparız. Gençliğin enerjisiyle, başka bir anlayışla hazırız.”

İmza projeler: Frigya Vadisi ve Eskişehir Medyakent

Seçime bir gün kala skandal iddia! Seçime bir gün kala skandal iddia!

Sadece şehrin ihtiyaçlarını gidermekle kalmayıp insanına ve ülkesine katma değer projelere de öncülük etmek gerektiğini ifade eden Hatipoğlu, iki imza projesini de kamuoyuyla paylaştı. Frigya Vadisi Turizm Sahası’nı “dünya artık peribacalarını görmek için Eskişehir’e gelecek” sözleriyle tanıtan Hatipoğlu, Türkiye’nin medya ihtisas OSB’si olacak Medyakent projesiyle de hem Türkiye’nin bu sektördeki gelişimine, hem de yeni yatırımlar ve istihdam olanaklarıyla kent ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Yüzü gülen gençler, katma değer yaratan kadınlar

“Gençlerin enerjisini, kadınların gücünü çok önemsiyoruz” diyen Hatipoğlu, Eskişehir’in burs vermeyen, yurt yapmayan az sayıda büyükşehir arasında olduğuna dikkat çekerek gençler için 5 yeni yurt, 5000 TL burs ve kültür-sanat harcamalarına destek olmak üzere Türkiye’de bir ilk olarak her ay 500 TL’lik KültürKart desteği sunacaklarını açıkladı.

Mevcut yönetimin kadınlara yönelik sorumluluklarını yerine getirmediğinin Sayıştay raporlarına dahi yansıdığını anımsatan Hatipoğlu, Kadın Danışma Merkezi veSığınma Evi’ni bir an önce faaliyete alacaklarını; aynı zamanda kadın girişimciler için Türkiye’nin en kapsamlı desteklerini sunacaklarını, 20 yeni kreş ve 20 Aile Yaşam Merkezi kuracaklarını, Kadın Çiftçi Eğitim Merkezleri’ni de il genelinde yaygınlaştıracaklarını belirtti.

WhatsApp Image 2024-03-05 at 20.55.29

Herkes için çalışan belediye

Tarıma desteği üç katına çıkaracaklarını söyleyen Hatipoğlu, sosyal yardımları da belediye bünyesinde başlatacakları DestekKart bünyesinde toplayacaklarını ve bu kapsamda kış aylarında doğalgaz yardımı, emeklilere ve dargelirlilere gıda alışverişi, öğrencilere de kitap ve kırtasiye desteği sunacaklarını belirtti.

Hatipoğlu’nun konuşmasından öne çıkan diğer bazı projeler de şöyle: Türkiye’nin ilk yerel turizm kalite girişimi Parlayan Yıldız Eskişehir, 7/24 açık Uyanık Kütüphane, eğitimle sporu aynı bünyede birleştirerek geleceğin yıldız sporcularını yetiştirecek Eskişehirspor Koleji, şehir genelindeki ihtiyacı karşılamak üzere 12 saat çalışacak 20 yeni kreş, ücretsiz spor dersleri ve diyetisyen hizmeti de sunulacak 20 yeni aile yaşam merkezi, tüm köylere asfalt yol.

Editör: Ajans 26