Sakallı’dan Alpu’da müjde üstüne müjde!

Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Alpu ile devam etti. AK Parti MKYK Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ile Alpu’ya giden Sakallı, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Sakallı’dan Alpu’da müjde üstüne müjde!

Alpu’da tarım ve hayvancılığı geliştireceklerini söyleyen Sakallı, “Bu bölgede tarımı ve hayvancılığı geliştirmek adına, ne yapılması gerekiyorsa en kısa zamanda yapacağız. 2019 yılında Alpu’ya bir mısır kurutma tesisi kazandıracağız. Alpu’da 20 bin büyükbaş, 30 bin küçükbaş hayvan var. Hayvancılıktan söz ediyoruz ama Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Alpu’da, hatta Eskişehir’de bir tane bile mezbahası yok. Mezbahası olmayan bir ilçe hayvancılıkta nasıl rekabet edecek? Alpu’ya 2019 yılında modern, çağdaş bir mezbahayı tamamlamış olacağız” dedi.

ALPU YOLU BU YIL BİTİYOR!

Alpu yolunun 2019 yılı içinde tamamlanacağının müjdesini veren Sakallı, “Alpu yolu için Alpu kavşağından itibaren çalışmalar başladı. Eskişehir- Alpu yolunu bu yıl içinde tamamlamış olacağız. 1 Nisan’dan sonra, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak Mihalıççık’tan Alpu’ya kadar olan 48 kilometrelik yolu ya bakanlığa yaptırıyoruz ya da kendimiz yapıyoruz. Sorun haline dönüşen, Eskişehir-Alpu ve Alpu- Mihalıççık yolu 2019 yılının sonuna kadar bitmiş olacak. Bizim siyaset anlayışımıza göre, ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız ya da millete hizmetin önündeki tüm yollardan çekileceğiz” diye konuştu.

ALPU’DA İSTİHDAMI ARTTIRACAK PROJELER

Alpu’da istidamı arttıracak projeler yapacaklarını söyleyen Sakallı, “URAYSİM’i kaldığı yerden Jasminbet devam ettiriyoruz. O bölgede bir organize sanayi bölgesi kuracağız. Böylece, gençlerimizi istihdam edeceğiz. Alpu’da kadın istihdamını güçlendirmek adına, Odunpazarında yaptığımız gibi, kadın el sanatları çarşısı yapacağız. Alpu’da gençlerimizin her türlü kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerini yapacakları, içinde kreşi, spor salonu olan büyük bir tesisi yapacağız” dedi.

LÜLETAŞI GİBİ GÜMÜŞÜ DE HAYATA DÖNDÜRECEĞİZ

Alpu’ya bir müjde daha veren Sakallı, “Eskişehir’de lületaşını hayata döndürdüğümüz gibi, Alpu’da gümüş üretimini tekrar hayata döndürüyoruz. Bu ilçedeki bütün ustalara iş, aş bulmak adına, Eskişehir’e ve Alpu’ya gümüş üretim merkezi ve çarşısı yapacağız” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE ALPU’NUN HAKKI KADAR HİZMET, BU İLÇEYE GETİRİLMİŞ OLSAYDI”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Alpu’ya yeterli hizmeti getirmediğini söyleyen Sakallı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Alpu’ya gelen her 100 liranın 40 lirası Eskişehir Büyükşehir Belediyesine ve ESKİ’ye gidiyor. Bu para, Büyükşehir Belediyesine gitti. Yeteri kadar kanalizasyon çalışması yapıldı mı, hayır. İçme suyu yapıldı mı, hayır. Alt yapı mı yapıldı, hayır. Keşke Alpu’nun hakkı kadar hizmet, bu ilçeye getirilmiş olsaydı. Büyükşehir belediyesinin bu zamana kadar yapması gereken ama yapmadığı ne kadar alt yapı, içme suyu, kanalizasyon hizmeti varsa, 2019-2020 yılları içerisinde bitirilmiş olacak. Biz dikiz aynasına bakmayı seven siyasetçiler değiliz. Biz Alpu’nun geleceğine, Eskişehir’in geleceğine bakıyoruz. 1 yıl sonra, 5 yıl sonra, 10 yıl sonra Alpu nerede olmalı, ona bakıyoruz.”

Sakallı daha sonra, Alpu ve Bozan’da, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER