banner134

Ramazan ayı dini kitaplara ve eşyalara olan ilgiyi arttırdı

Ramazan ayının gelmesiyle beraber dini kitapların ve eşyaların satışlarında artış yaşanıyor.Ramazan ayını manevi bir ortamda geçirmek isteyen vatandaşların dini kitaplara ve dini eşyalara olan ilgisi arttı. Üç Aylarda ve Ramazan ayında...

Ramazan ayı dini kitaplara ve eşyalara olan ilgiyi arttırdı

Ramazan ayının gelmesiyle beraber dini kitapların ve eşyaların satışlarında artış yaşanıyor.

Ramazan ayını manevi bir ortamda geçirmek isteyen vatandaşların dini kitaplara ve dini eşyalara olan ilgisi arttı. Üç Aylarda ve Ramazan ayında maneviyatı yüksek bir ortamın meydana geldiğini belirten kitabevi işletmecisi Abdulkadir Fidan, bu dönemde işlerinin arttığını anlattı. Fidan, "15 yıldır da bu iş ile meşgulüm. Üç Aylar yıl içinde bizim hasılatımızın en bol olduğu zaman dilimi. Dolayısıyla diğer aylara nazaran bu aylarda, özellikle Ramazan ayında satışlarımızda artış oluyor" ifadelerini kullandı.

’Yüzde 15 civarında bir artış oluyor’

Üç Ayların gelmesiyle insanların dini duygularının yükseldiğini dile getiren Fidan, "Ramazan ayında maneviyat daha da artıyor, özellikle mübarek gecelerde de halkımız o yöne ağırlık veriyor. En çok tercih edilenler Kur’an-ı Kerim ve çeşitli dini kitaplar, ya da zikirmatik, tespih gibi dini eşyalar oluyor. Diğer aylara nazaran rağbette hemen hemen yüzde 15 civarında bir artış oluyor" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER