“Matematik Koridoru” Proje Sergisi

Eskişehir Doktor Halil Akkurt Ortaokulunda; şekil, şemalar ve sembollerle dolu “Matematik Koridoru” Proje Sergisi açıldı.Sergi açılışına; Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selçuk Kalkancı, Okul Müdürü Cihangir Yıldırım,...

“Matematik Koridoru” Proje Sergisi

Eskişehir Doktor Halil Akkurt Ortaokulunda; şekil, şemalar ve sembollerle dolu “Matematik Koridoru” Proje Sergisi açıldı.

Sergi açılışına; Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selçuk Kalkancı, Okul Müdürü Cihangir Yıldırım, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Davetliler, gezdikleri sergiyi beğendiklerini ifade ettiler. ‘’Matematik Koridoru’’ Proje Sergisini hazırlayan okulun matematik öğretmeni Gülsüm Akkuş, Çalışmamızı 3 aylık kısa bir süre zarfında gerçekleştirdik. Bu proje çalışmamızla: öğrencilerimizin zihninde yer alan matematik şemasını; zor ders kalıplarından çıkarıp, matematik şemasını, daha keyifli bir ders haline getirdik. Öğrencilerimle birlikte okul koridorumuza; çeşitli geometrik şekiller, formüller, kavram haritaları çizerek öğrencilerin bilgilerinin taze kalmasını, matematiğe olan ilgilerin artmasını hedefledik ve amacımıza ulaştık’’ şeklinde sözlerini dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER