Eskişehir Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘’Model Uçak Kulübü’nün başarısı

Bursa’da beşincisi düzenlenen ve Türkiye genelinde 25 okulun, 33 takım ile katıldığı ‘’Liselerarası İnsansız Hava Araçları (İHA)’’ "Tasarla Yap Uçur Yarışması"na; Eskişehir Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin,...

Eskişehir Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘’Model Uçak Kulübü’nün başarısı

Bursa’da beşincisi düzenlenen ve Türkiye genelinde 25 okulun, 33 takım ile katıldığı ‘’Liselerarası İnsansız Hava Araçları (İHA)’’ "Tasarla Yap Uçur Yarışması"na; Eskişehir Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, ‘Model Uçak Kulübü de, iki takım ile katıldı.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenlerinden İlker Hakan Evrendilek rehberliğindeki; öğrenciler Mertcan Şanver, Ömer Faruk Çelik ve İbrahim Yılmaz’dan kurulu "Eren Bülbül" takımı, tüm görevleri başarı ile tamamlayıp, Türkiye ikincisi oldu ve 3 bin TL ödül kazandı.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenlerimizden Berken Demircan rehberliğindeki; öğrenciler Davutcan Gücen, Eren Dere ve Mustafa Balaban’dan kurulu "Blac Eagle" takımı da, tüm görevleri başarı ile tamamladı ve Türkiye beşincisi oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER